Sobota 10. prosince 2022, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Velký požár haly na Klatovsku zavinil jedenáctiletý chlapec, který neuhasil cigaretu

Česko

  15:27
Plánice (Klatovsko) - Policie odložila případ vyhořelé haly plné sena a slámy v Plánici na Klatovsku. Velký požár se škodou přes 4,1 milionu korun způsobil jedenáctiletý chlapec, který neuhasil nedopalek cigarety.
Požár. (Ilustrační foto)

Požár. (Ilustrační foto) foto: Reprofoto

Oheň, který zasáhl také osobní vůz, likvidovalo 19. května odpoledne 11 jednotek hasičů. Na místě zasahoval také vrtulník. Policie to vyšetřovala jako přečin poškození cizí věci, řekla to v neděli  klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

V Přerově z hořícího bytu zachránili hasiči dítě. Zraněné byly tři osoby

„Trestný čin, kterého se měl dopustit nezletilý, byl podle trestního řádu odložen, neboť nebylo prokázáno úmyslné zavinění,“ uvedla.

Objekt celý shořel, hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu. Krmivo vyvezli a nechali dohořet na poli, na místě zasahovali až do druhého dne. „Vyšetřovatelé hasičů a policistů se psem na vyhledávání akcelerantů hoření zjistili, že v hale nezletilý nedostatečně uhasil nedopalek cigarety a došlo k jeho vznícení,“ uvedla Ladmanová. Původně byla škoda odhadnutá na více než osm milionů korun.

Místní dobrovolný hasič, který řídil cisternu, na cestě havaroval, když se střetl s osobním vozidlem. Jeho řidiče musela letecká záchranná služba převézt do Fakultní nemocnice v Plzni.

Autor:

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Mohlo by vás zajímat