Skokanům vládne Morgenstern

TRONDHEIM Rakušan Thomas Morgenstern vládne Světovému poháru ve skocích na lyžích. Po triumfu v Kuusamu nenašel přemožitele ani o víkendu v Trondheimu.

V sobotu vyhrál obě kola a o 5,9 bodu porazil krajana Gregora Schlierenzauera. Včera pak Morgenstern hned v prvním kole rázně vykročil za dalším vítězstvím, když doplachtil na značku 134 metrů a ulétl všem soupeřům. Před finálovým kolem měl dvanáctibodový náskok na druhého Björna-Einara Romörena z Norska, který byl nakonec čtvrtý. Král letošní sezony ve druhém kole skočil 128 metrů a bezpečně vyhrál.

Koudelka dvakrát bodoval

V sobotu se blýskl 12. pozicí Roman Koudelka a jako první Čech v sezoně bodoval. Osmnáctiletému mladíkovi se vydařilo především druhé kolo, v němž skočil 126 metrů. Poskočil o sedm míst a dosáhl druhého nejlepšího výsledku ve SP v kariéře; letos v únoru skončil osmý v Klingenthalu.

K úspěchu mu podle serveru www.skijumper.bloguje.cz zřejmě pomohla i předzávodní konzultace se svým osobním trenérem. Ten byl ovšem doma v Lomnici nad Popelkou, a tak spolu komunikovali na dálku.

Rady zřejmě Koudelkovi prospěly i v nedělní odvetě, protože znovu bodoval. Po prvním kole díky skoku dlouhému 118,5 metru figuroval dokonce na dělené jedenácté pozici, ale v kole druhém si o čtyři metry pohoršil, a propadl se na rovněž dělenou osmnáctou příčku.

V celkovém pořadí SP má Morgenstern díky absolutnímu bodovému zisku náskok 140 bodů před Norem Tomem Hildem.