Středa 7. prosince 2022, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Skopičina v Líšni. Hráči udělali kotoul

Česko

Před třemi lety překvapili fotbalisté nyní třetiligové Líšně vyřazením Slavie v domácím poháru. O víkendu se připomněli opět, ale tentokrát úplně jiným kouskem – uprostřed zápasu s béčkem Jihlavy udělali během hry hromadně kotoul.

BRNO/PRAHA Stoper vykopl balon vysoko do vzduchu a zařval: „Teď!“ Téměř všichni fotbalisté třetiligové Líšně se vrhli jako jeden muž k zemi a předvedli divákům parádní kotrmelce. Stalo se to chvíli před koncem sobotního utkání s rezervou Jihlavy, které tým z brněnského předměstí vyhrál 3:0.

„Nakonec se to povedlo. Věřím, že to kluci měli naplánované už dlouho, ale neměli správnou příležitost. Nikdy předtím jsme zápas neměli tak pod kontrolou, abychom si to mohli dovolit,“ vyprávěl trenér Zbyněk Zbořil, který o plánované kuriozitě neměl ani ponětí. „Až v 75. minutě mi jeden z hráčů naznačil, že pro mě mají nějaké překvapení. Trochu jsem trnul,“ přiznal kouč překvapení.

Hned ale věděl, kdo měl nevídanou akci na svědomí – útočník Jaroslav Vrtěna a záložník Martin Nosko. Ti dva jsou dobří kamarádi a v kabině Líšně nenajdete větší živly. Stmelují kolektiv a neustále vymýšlejí humorné kousky.

„Nápad byl nás dvou, ale souhlasilo celé mužstvo. V kabině panuje dobrá nálada, a tak jsme se domluvili, že připravíme něco pro naše oddané diváky. Taky jsme chtěli zaujmout,“ přiznal Vrtěna.

Částečnou inspirací jim byl islandský tým FC Stjarnan, jehož fotbalisté se stali na internetu slavnými díky netradičním oslavám gólů. Už plánují nové kousky „Všichni jsme to viděli, ale nejsme na tom zatím herecky tak dobře, abychom jim mohli konkurovat. Pro nás to byla sranda a snaha ukázat, že se i ve fotbale dají dělat různé skopičiny,“ povídal Vrtěna.

Každý zápas ve třetí lize se natáčí na kameru, a tak ani líšeňské kotouly nezůstaly bez povšimnutí. Video na serveru YouTube už zhlédly tisícovky diváků. „Od rána mi navíc zvoní telefon. Volají novináři i televizní štáby,“ těšilo Zbořila. Fanoušci se proto mohou těšit, že Líšeňští ještě neřekli své poslední slovo. Už totiž chystají další překvapení. „Kotouly byly jen první vlaštovkou. Máme v kapse ještě několik nápadů a třeba to celé posuneme na nový level,“ slíbil Vrtěna. „Ale všichni musí počkat, až povedeme 3:0 a budou maximálně tři minuty do konce zápasu. Jinak by nám to neprošlo,“ smál se útočník.

***

FOTBAL V LÍŠNI

* klub z brněnského předměstí SK Líšeň vznikl 20. května 1924 v hostinci; dnes hraje třetí ligu * v Líšni hrávala bývalá opora Slavie Richard Dostálek (36 let), stále ještě aktivní záložník prvoligové Zbrojovky Brno * v minulé sezoně se Líšeň horko těžko zachraňovala, ale teď jí patří klidné čtvrté místo v tabulce * po fotbalové stránce se klub proslavil především před třemi lety, kdy ještě jako divizní celek porazil pražskou Slavii 4:3 a vyřadil ji ve 3. kole domácího poháru; outsider pak vypadl v osmifinále s Viktorií Žižkov

Autor: