Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Skrytá hvězda olympiády

Česko

Dvě v jednom. Lin je pěkná, ale nezpívá, Jang naopak. První sklidila úspěch po celém světě, o druhé se neví

PEKING/PRAHA Malá a kouzelná Číňanka, jež při zahajovacím ceremoniálu pekingské olympiády zpívala dojemnou Ódu na vlast, zřejmě není takovou hvězdou, jak se zdálo. Ukázalo se, že devítiletá Lin Miao-kche pouze stála na pódiu a otevírala pusu. Hlas byl totiž pouštěn ze záznamu a patřil jiné dívence - Jang Pchej-i. A proč nestála na pódiu ona? Podle organizátorů totiž nevyhovovala svým zjevem. K dokonalosti jí prý schází útlejší obličej a rovné zuby.

Až do odhalení této výměny sklízela ovace dívka s hezčí tváří. Ostatně jak řekla její matka, vystoupení Lin Miao-kche bylo tak okouzlující, že jím prý byl ohromen i režisér ceremoniálu Čang I-mou. Fotografie pohledné - byť ve skutečnosti nezpívající - dívky byly otištěny v novinách po celém světě a čínský tisk ji označil za vycházející hvězdu, která prý byla účastí na ceremoniálu nadšená. „V těch červených šatech jsem se cítila nádherně,“ svěřila se dívka.

Když ale diváci zjistili, že nezpívala ona, vyvolalo to vlnu nevole především v internetových diskusích. Mnoho lidí nechce uvěřit, že dívenka, jež si získala srdce celého světa, byla vybrána kvůli roztomilosti, a ne talentu. „Sedmiletá děvčata jsou všechna jako malí andělé. Je to opravdu směšné,“ napsal jeden z debatujících.

Talent naopak nechybí právě Jang Pchej-i. Jak napsal britský list The Times, Lin Miao-kche vypadá lépe, než zpívá, zatímco u její zpívající kolegyně je tomu naopak. „Důvod, proč malá Jang nebyla vybrána, byl ten, že jsme chtěli ukázat krásnou tvář. Mysleli jsme na to, co je nejlepší pro národ,“ řekl zástupce organizátorů Čchen Čchi-kang v interview na stránkách Sina.com dříve, než bylo z internetu staženo. Slavný čínský skladatel kromě národního zájmu dále zmínil, že „natáčené dítě by mělo být bezchybné v obraze, vnitřních pocitech a výrazu. Lin Miao-kche je v těchto aspektech výborná. Ale co do hlasu, Jang Pchej-i je perfektní, na tom se shodl celý náš tým.“ Jak ale uvedla agentura AFP, konečné rozhodnutí učinili až ve chvíli, kdy zkoušku navštívil starší člen čínského politbyra, jenž řekl, že jsou tam chyby a ty se musejí opravit. Lin Miao-kche se stala mezinárodní senzací. Již po několika dnech má fanoušky po celém světě, a byla dokonce na titulní straně deníku The New York Times.

Autor:

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...