Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Slavia dál překvapuje. V sérii nad Třincem vede

PRAHA Hokejisté pražské Slavie zdolali v prvním domácím utkání semifinálové série extraligy Třinec 4:3 v prodloužení a ujali se vedení 2:1 na zápasy.

Vítěznou trefu si před 12 120 diváky – tedy nejvyšší návštěvou letošního play off – připsal v čase 61.49 obránce Vladimír Roth, který se včera trefil dvakrát.

Na gól diváci nečekali dlouho. V osmé minutě při Kohnově trestu zamířil přesně od modré čáry k pravé tyči Roth a získal domácím vedení. Další trefy ale přišly až ve druhé dvacetiminutovce.

Po faulech Vašíčka a Jelínka dostali hosté na 91 vteřin výhodu přesilovky pěti proti třem a v 33. minutě ji po 18 sekundách využil Květoň. V 36. minutě minutě Oceláři stav otočili v další početní výhodě. Slavia při Doležalově trestu zaútočila, propadla v defenzivě a Růžička po Hrabalově přihrávce elegantně vyřešil únik dvou na jednoho.

Trest Polanského na dvě plus dvě minuty přinesl vyrovnání Slavie, když si po Vašíčkově střele nešťastně srazil puk do branky Hrabal.

V 52. minutě opět zaúřadoval třinecký kanonýr Růžička. Z pravého kruhu zamířil přesně k pravé tyči. V 55. minutě ale po chybě třinecké defenzivy vyrovnal po Krenželokově přihrávce osamocený Tomica.

V nastavení Slavia výsledek otočila, když vytvořila před Hamerlíkem závar a po obléhání branky zakončil do odkryté sítě Roth.

***

Semifinále play off České pojišťovny

stav série

2:1

SLAVIA – TŘINEC

Výsledky: 5:3, 2:3sn Včerejší zápas: 4:3p Branky a nahrávky: 8. Roth (Kadlec, Krenželok), 39. Vašíček (Vondrka, Žižka), 55. Tomica (Krenželok), 62. Roth (Pospíšil, Krejčík) - 33. D. Květoň (Hrabal, Polanský), 36. M. Růžička (Hrabal), 52. M. Růžička (Varaďa, Hrabal). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - D. Jelínek, Pešek.

Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2.

Diváci: 12 120. Třetiny: 1:0, 1:2, 1:1 - 1:0.

Další zápas: dnes v Praze (17.40, ČT4)