Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Slavia hledá „gólové typy“

Česko

Zatímco konkurence nelení a využívá přestupový termín k posílení kádru, ve Slavii panuje podezřelé ticho.

O potenciálních náhradách za dva nejlepší hráče ligového lídra sešívaní mlčí.

ŠPINDLERŮV MLÝN Psalo se stejné datum, jen o rok zpět. Aktivní vedení fotbalové Slavie už mělo na soupisce sedm nových tváří a spolu s nimi se připravovalo na jarní část sezony. Letos je situace opačná.

Odešly dvě největší opory. Úderná dvojice se podílela na většině gólů Slavie. Obránce Matej Krajčík servíroval přesné pasy a útočník Tomáš Necid chladnokrevně zakončoval. Kdo je nahradí? Vedení Slavie mlčí či pouze naznačuje. „Tenhle kádr má na to hrát o titul i bez dalších posil,“ myslí si záložník Vladimír Šmicer.

Pokud však chtějí sešívaní obhájit ligový titul, tak jsou posily nezbytné. Hlavně do útoku. Toleski, Ivana ani Šenkeřík neoplývají stabilní střeleckou formou, jako tomu bylo u Necida.

Krajčíka asi nahradí Dřížďal „Útočníka sháníme. Je jedno, jestli bude malý nebo velký. Nejdůležitější je, aby dával góly,“ připustil asistent trenéra Slavie Pavel Řehák. Je obecně známo, že se Slavia zajímá o talentovaného Tomáše Pekharta z Tottenhamu. Zákulisní informace však uvádějí, že ve hře je i návrat Pavla Fořta z nevydařeného angažmá ve francouzském Toulouse. Co se konkrétních jmen týče, byl ale Řehák opatrný. „Ano, oba tito hráči splňují naše představy. Také Carlosi Tevézovi končí v Manchesteru United smlouva, tak uvidíme,“ odvětil vtipem.

Mnohem jasnější se zdá být otázka nahrazení Mateje Krajčíka. Na pravou stranu obrany je připraven naskočit uzdravený František Dřížďal. „Žádného hráče nejde nahradit. Zvlášť Mateje, který je specifický typ. Ať už místo něj nastoupí kdokoliv, už to nebude Matej,“ obává se ale Dřížďal.

„Je vysoce pravděpodobné, že někdo přijde. Trenér Jarolím chce kádr neustále zkvalitňovat,“ přiznal nakonec Řehák, že ani Slavia se změnám nevyhne. Velká rošáda se však očekávat nedá.

***

Příprava fotbalistů Slavie

CO MAJÍ ZA SEBOU 9. ledna: fyzické testy 10. a 11. ledna: turnaj Víkend šampionů – 5. místo 10. ledna: Slavia – Bohemians 1905 1:2, Příbram–Slavia 1:3 (Tipsport liga) 11. ledna: Slavia–Plzeň 1:2 (Tipsport liga) CO MAJÍ PŘED SEBOU do 18. ledna: kondiční soustředění ve Špindlerově Mlýně 21. ledna: Slavia–Most 24. ledna: Slavia–Teplice 27. ledna: Slavia–Kladno 28. ledna – 8. února: herní soustředění v Dubaji 11. února: Slavia–Nitra 14. února: Slavia – Slovan Bratislava (ligová generálka) 21. února: Slavia–Plzeň (první ligové kolo na jaře)

Autor: