Pátek 10. května 2024, svátek má Blažena

Slavia se přiblížila postupu

Pražský tým v hokejové Lize mistrů i ve druhém vzájemném utkání zdolal Linköping

LINKÖPING Hokejisté Slavie pokračují ve spanilé jízdě Ligou mistrů a vyhráli i svůj třetí zápas v nově vzniklé klubové soutěži. O výhře 5:4 na ledě Linköpingu rozhodl v 49. minutě v oslabení Jiří Doležal a slávisté vedou tabulku o čtyři body před Curychem.

Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky by už za týden mohli mít jistou účast v semifinále a zároveň prémii 200 tisíc eur za postup. Zajistila by jim to výhra Linköpingu v základní hrací době v Curychu. Jinak rozhodne až souboj Slavie se švýcarským mistrem ve středu 3. prosince v O2 aréně. Slavie tedy i tentokrát získala prémii 50 tisíc eur za vítězství. Švédský tým vedený českým trenérem Slavomírem Lenerem a s českými útočníky Jaroslavem Hlinkou a Janem Hlaváčem naopak definitivně ztratil i teoretickou naději na postup do semifinále.

Zápas začal až v 19.50, s desetiminutovým zpožděním oproti původnímu plánu, protože při rozbruslení prasklo za slávistickou brankou plexisklo. Do první šance se dostal už po půlminutě Hlinka, ale česká opora Linköpingu gólmana Svobodu nepřekonala.

Otěže první třetiny pak převzal hostující celek. V 6. minutě otevřel skóre po přihrávce Tomáše Žižky mladík Jakub Sklenář. Ve 14. minutě zvyšoval na 2:0 obránce Jan Novák. „Měli jsme vynikající vstup do zápasu a taky to bylo výborné po první třetině výsledkově,“ řekl Růžička.

Švédský vicemistr se ale v druhé části zvedl a v 23. minutě vstřelil svou první branku. Slavia odpověděla třetím gólem, ale v 26. minutě Linköping znovu snížil. Nejdříve po Hlinkově výzvě Beaudoin zblízka trefil jen tyč, ale v pokračující akci už slovenský obránce Majeský zamířil přesně.

„Ve druhé třetině se mi zdálo, že jsme měli bohužel dost vyloučených a samozřejmě Švédové tím, že prohrávali, vsadili všechno na jednu kartu. Útočili, vytvořili si obrovský tlak a srovnali stav,“ dodal trenér.

Na začátku závěrečné části se také Linköping dostal poprvé v utkání do vedení, ale Slavia dokázala rychle zareagovat.

„Dostali jsme hned gól, ale podařilo se nám to otočit. Chci hráčům poděkovat, protože pracovali velice dobře, makali a nic nevzdávali. Hráči šli i ve čtyřech do útoku a jsem rád, že se nám podařilo dneska dát dva góly v oslabení. Čekáme na brejky a podařilo se nám to,“ ocenil Růžička skvělou práci v oslabení. „Linköping je velice silné mužstvo, není náhoda, že vedou ligu. Podařilo se nám to ubojovat.“

Český trenér Linköpingu Slavomír Lener ocenil výkon Slavie. „Slavia ukázala kvality svého týmu a jak je zkušená. Já jsem byl spokojený s výkonem ve druhé třetině. Ale pokud chceme uspět a být mezi nejlepšími týmy v Evropě a porazit Slavii, musí být výkon dodal Lener.

Tabulka

1. Slavia Praha 3 2 1 0 0 14:10 8

2. Curych 2 1 0 1 0 11:7 4

3. Linköping 3 0 0 0 3 8:16 0

Linköping 4 Slavia Praha 5

Branky a nahrávky: 23. Eriksson (Persson), 26. Majeský (J. Hlinka), 39. Beaudoin (Surový), 42. Eriksson (Fernholm, Petterström) - 6. Sklenář (Žižka), 14. J. Novák (Kadlec, Červenka), 24. Červenka (Bednář, Vašíček), 46. Bednář (Červenka, Tomica), 49. Doležal (Beránek). Rozhodčí: Rönn, Partanen (oba Fin.) - Gienke, Pedersen (oba Nor.). Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 6842. Třetiny: 0:2, 3:1, 1:2. Linköping: Jonas Fransson - Johan Fransson, Saravo, Pihl, Fernholm, Gunnarsson, Majeský, Aalto - Hlaváč, J. Hlinka, Beaudoin - Petterström, Eriksson, Persson - Surový, Hakanson, Zackrisson - Carlsson, Fröshaug, Laumann-Ylvén. Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Drtina, J. Novák, Vašíček, Kolařík, Žižka, Sloboda, Jebavý - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Tomica - Micka, Kraft, Sklenář - P. Jelínek, V. Růžička ml., Doležal.