Neděle 12. května 2024, svátek má Pankrác

Slavia v oslabení vydřela bod

Ligová dohrávka: po nedávném výprasku na Arsenalu remizovali červenobílí včera v Liberci 1:1

LIBEREC Ostudný debakl 0:7 v Lize mistrů s fotbalovou Slavií nezamával. Alespoň ne v domácí soutěži. Ve včerejší dohrávce 11. kola remizovali sešívaní v Liberci 1:1, když hráli přes hodinu bez vyloučeného obránce Krajčíka.

„Nechtěli jsme na Arsenal myslet, ale samozřejmě jsme to v hlavách měli. Jsme proto rádi, že to máme za sebou, docílili jsme, vzhledem k vývoji zápasu, úspěšného výsledku,“ řekl po utkání trenér Slavie Karel Jarolím, jehož svěřenci mají na čele tabulky náskok už jen tří bodů.

Remízu považoval za spravedlivou i kouč Slovanu Ladislav Škorpil. „Jak mohli oba týmy vyhrát, tak mohli i prohrát,“ konstatoval. Léčba staronového trenéra Liberce zabírá, po výhře v Mladé Boleslavi získali Severočeši cenný bod a pomalu se odpoutávají ze sestupového pásma.

Branku Pražanů včera hájil překvapivě Michal Vorel. Sedmigólový příděl v Londýně s psychikou jedničky Martina Vaniaka podle Jarolíma zacloumal.

„Myslím, že oba naši gólmani jsou vyrovnaní, po Arsenalu jsme se rozhodli ke změně. Cítili jsme na Vaniakovi, že se to na něm trošičku psychicky podepsalo,“ vysvětlil kouč nečekaný tah.

Byl to však risk, Vorel odchytal na podzim pouze pohárový zápas ve Velkých Karlovicích a poté blamáž v Líšni v téže soutěži, při které inkasoval čtyři góly. Včera byl blízko čistému kontu. „Podal slušný výkon,“ chválil Jarolím.

Ráz zápasu určilo vyloučení slávisty Krajčíka v 27. minutě. Paradoxně nejprve pomohlo hostům, kteří převzali iniciativu a brzy se radovali z vedení. David Kalivoda famózně zahrál přímý kop z pravé strany, ostrý míč lízl hlavou František Dřížďal přesně na zadní tyč. Pro obránce to byl premiérový ligový gól. „Slavia začala hrát se zvýšeným úsilím, my začali kazit a ztrácet sebevědomí. Zachránila nás přestávka,“ přiznal Škorpil. Po ní přišel drtivý tlak domácích, gól visel na vlásku. „Bylo logické, že si domácí vytvoří převahu. Snažili jsme se držet obranný blok a chodit do brejků,“ podotkl Jarolím.

Škorpil: Druhá půle? Hon na Vlčka

„Zvrhlo se to v honbu za výsledkem na jedné straně a v hon na Vlčka (kapitán Slavie) na straně druhé,“ vtipně popsal Škorpil dění na trávníku ve druhém dějství. Červenobílý val nakonec kapituloval. V 77. minutě se do přímého kopu opřel Papoušek a s přispěním teče vyrovnal. „Měli jsme ale vyhrát, hráli jsme proti deseti. Po přestávce to bylo na jednu branku,“ nebyl Papoušek spokojený s bodem. Výhru mohl Severočechům zajistit střídající Dohnálek, který v posledních vteřinách trefil břevno.

***

FC Slovan Liberec 1

SK Slavia Praha 1

Branky: 78. Papoušek - 35. Dřížďal. Rozhodčí: Jech - Wilczek, Dobrovolný. ŽK: Krajčík, Šenkeřík, Švec, Dřížďal (všichni Slavia). ČK: 27. Krajčík. Diváci: 6671. Poločas: 0:1. Liberec: Zlámal - Šinglár, Košťál, Polák (59. Dohnálek), Petrouš (67. Janů) -Frejlach, Bílek, Hodúr, Papoušek - Dort, Nezmar. Trenér: Škorpil. Slavia: Vorel - Krajčík, Suchý, Hubáček, Dřížďal - Kalivoda (63. Gaúcho), Gebre Selassie, Švec, Pudil - Šenkeřík (31. Tavares), Vlček (89. Jablonský). Trenér: Jarolím.