Středa 8. května 2024, Den vítězství

Slavia veze z oraniště bod

O vítězství přišel lídr ligy v závěru včerejšího pražského derby na Žižkově

PRAHA Hlavní role pražského derby patřila rozbahněnému trávníku. Ze včerejšího duelu mezi fotbalisty Viktorie Žižkov a vedoucí Slavií proto zbyl jen urputný boj. Na jeho konci si oba týmy rozdělily body za remízu 1:1.

Hosty poslal do vedení dvacet minut před koncem Daniel Pudil. Reprezentační záložník poslal centr z levé strany pod břevno domácí branky. „Záměr to nebyl,“ přiznal červenobílý střelec. Jeho trefa nakonec neměla vítěznou hodnotu. „Když už jsme se dostali do vedení, měli jsme ho udržet,“ litoval trenér Slavie Karel Jarolím.

To se nepodařilo. Na začátku nastavení se po skrumáži před Vorlem dostal k míči střídající Kalod. Nejdřív hlavičkoval do břevna, opakovanou dorážku dostal do sítě.

Viktoria Žižkov 1 Slavia Praha 1

Hřiště pod žižkovským vysílačem připomínalo s přibývajícími minutami večerního utkání čím dál víc oraniště. To víc svědčilo domácím. „Věděli jsme, že musíme Slavii předčít v nasazení,“ poznamenal kouč Žižkova Stanislav Griga.

Nepříznivým podmínkám přizpůsobil Jarolím základní sestavu. Z ní raději vynechal Šmicra a Tavarese, kteří by svůj kombinační talent jen těžko uplatnili.

Zvlášť v úvodu dal Žižkov najevo, že hodlá soupeře potrápit. Elán Viktorie mohl korunovat ve 12. minutě Kučera. Domácí obránce poslal přímý kop s nechtěnou tečí jednoho ze slávistů ve zdi jen těsně vedle Vorlovy pravé tyče. Brankář Slavie, který jeho pokus pouze kontroloval pohledem, si mohl zhluboka oddechnout.

Zhruba v půlce prvního poločasu vyvolal emoce další souboj mezi Straceným s Dřížďalem. Blízko středového kruhu se domácí kapitán příliš nevyznamenal. Ostrým skluzem poslal na zem Dřížďala. Od rozhodčího za to vyfasoval žlutou kartu. Pro slávistického obránce však zápas skončil. První vyšetření u něj odhalilo natržený stehenní sval.

Ze stadionu vyrazili do lázní Po přestávce vybočily z šedi jen obě trefy. Červenobílí si vývoj hlídali a mohli náskok ještě zvýraznit. Rozběhnutý Ivana ale přehlédl zcela volného Krajčíka. V devadesáté minutě zahozené příležitosti museli slávisté litovat.

Přímo ze stadionu vyrazili za odpočinkem. Až do pátku si budou léčit rány z namáhavého podzimního programu v třeboňských lázních.

Branky: 90.+1 Kalod - 69. Pudil. Rozhodčí: Kovařík - Lhoták, Mencl. ŽK: Stracený, Procházka, Bukač - Hubáček, Krajčík. Diváci: 4628. Poločas: 0:0 Žižkov: Bartalský - Kučera, Labant, Kropík, Šťastný - Kušnír, Da Silva, Procházka, Stracený (80. Novotný) - Švancara (72. Kalod), Moughfire (74. Bukač). Slavia: Vorel - Dřížďal (27. Krajčík), Suchý, Brabec, Hubáček - Gebre Selassie, Švec, Volešák (63. Tavares), Pudil -Šenkeřík (81. Kalivoda), Ivana. HODNOCENÍ LN ** **