Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Slavia vyhrála díky čtyřem gólům ve druhé třetině

PRAHA Hokejisté Slavie porazili v předehrávce 29. extraligového kola Karlovy Vary 6:2 a upevnili si vedení v tabulce. O své výhře v Sazka Areně rozhodli ve druhé třetině, když využili čtyři přesilové hry a vývoj utkání otočili. Západočeši si s včerejší porážkou připsali už čtvrtý nezdar za sebou.

Slavia - Karlovy Vary 6:2

„Utkání jsme rozhodli v přesilových hrách ve druhé třetině, kdy jsme získali tříbrankový náskok. Na rozdíl od loňské sezony si to už pak dokážeme pohlídat,“ pochvaloval si slávistický asistent Jiří Kalous, ale neměl radost ze zranění Radka Dudy. „Zápas nedohrál, protože má pohmožděné rameno. Jak je to vážné, ukáže až vyšetření.“ Karlovarský Zdeněk Venera pochválil Slavii za přesilovky. „Sehrála je výborně. Poté se už zápas spíše jen dohrával. My jsme věděli, že se na malém hřišti bude hrát agresivní hokej, ale ukázalo se, že Slavia hraje doma velice dobře. Po první třetině to vypadalo nadějně, ale dnes jsme nesehráli dobře oslabení, což rozhodlo,“ přiznal.

Branky a nahrávky: 2. Klepiš (Sloboda), 26. Červenka (Žižka), 33. Micka (Kadlec), 39. Beránek (Hruška), 39. Rataj (Červenka), 56. Beránek (Hruška) - 1. Skuhravý (Košťál), 9. Skuhravý (Řezníček). Rozhodčí: Hodek - Pešek, Šátava. Vyloučení: 10:11. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4722. Třetiny: 1:2, 4:0, 1:0.

Dnešní pořad 29. kola - 17 hod.: Zlín-Znojmo (vzájemné zápasy v této sezoně: 2:3 po sam. náj., 1:4), Vítkovice - Ústí n. L. (3:2 v prodl., 4:1), 17.30: Litvínov-Třinec (4:2, 2:3 po sam. náj.), Plzeň-Kladno (5:4 po sam. náj., 3:6), 18: Pardubice - Č. Budějovice (3:5, 3:6), Sparta-Liberec (2:3 v prodl., 3:2).

14. HC Slovan Ústečtí Lvi 28 3 6 4 15 55:103 25

Pozn.: Za názvem klubu je počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry v prodloužení, prohry, skóre a získané body.