Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Slavia zabrala, a je zpět ve hře

Semifinále play off: Pražané dokázali nasázet reprezentačnímu brankáři Štěpánkovi pět gólů

PRAHA Jedno hokejové přísloví říká, že play off rozhodují brankáři. Jenže včera to tak úplně neplatilo. Ve třetím semifinále mezi Slavií a Vítkovicemi hráli hlavní roli střelci obou týmů.

Přestřelku nakonec lépe zvládli domácí Pražané a po výhře 5:3 snížili stav série na 1:2.

Divokou část hry odstartoval nejproduktivnější hráč základní části Roman Červenka. Slávistický kanonýr se v dosavadním průběhu série trápil. Jakuba Štěpánka v brance Vítkovic překonal včera poprvé, když jej ve třetí minutě prohodil bekhendem. „Náhodný gól, navíc jsme prvních deset minut hráli hrozně. Vítkovice byly všude první,“ povzdechl si Červenka.

A pak slávisté ukázali, co je trápilo i ve Vítkovicích. Třiadvacet sekund po Červenkově gólu bylo vyrovnáno, gólmana Dominika Furcha z úhlu překonal kapitán hostů Jiří Burger.

Snížení po devíti sekundách Přestřelka však pokračovala, po první třetině vedli slávisté 3:2. Když v 27. minutě našel místo ve Štěpánkově postoji Lukáš Havel, zdálo se, že je po dramatu.

Jenže domácí opět po gólu totálně propadli. Radim Hruška po buly posunul puk na Viktora Ujčíka a na jeho střelu ke vzdálenější tyči byl Furch krátký. Od Havlovy branky uplynulo pouhých devět sekund.

„Zase jsme nepochopitelně rychle inkasovali. I když na to hráče upozorňujeme, stále si to říkáme, tak se situace opakovala,“ láteřil slávistický asistent Jiří Čelanský.

Pražanům ale hrálo do karet jejich domácí prostředí, lépe řečeno domácí kluziště. To je nejužší v extralize a to Ostravanům očividně dělalo problémy, to v jejich hale patří naopak mezi nejširší.

Obránci Vítkovic několikrát zazmatkovali, vrchol zmaru pak předvedl ve třetí třetině Petr Jurečka. Obránce hostů rozehrával zpoza vlastní branky, ale našel jen hůl najetého slávistického forvarda Miroslava Holce.

Což rozběsnilo i vítkovického asistenta trenéra Kamila Konečného. „Zhruba od dvanácté minuty nás Slavia předčila v pohybu, agresivitě. Je pravda, že na naše poměry jsme se dopustili nezvyklého množství chyb. Částečně pod tlakem nebo při velice dobrém pohybu Slavie, ale větší část byla nevynucených, jak říkají tenisté,“ zlobil se. Po pátém gólu tak naděje Ostravanů na mečbol rapidně klesly.

„Snažili jsme se k soupeři rychle přistupovat. Naše kluziště je malé, proto měli vítkovičtí hráči na všechno méně času. Asi i proto dělali chyby,“ povídal Červenka.

S tím souhlasil i Štěpánek. „Na můj vkus jsme udělali hodně individuálních chyb. Domácí nás hodně napadali, asi to bylo kvůli tomu. Ale nechci nic svádět na beky, prohráli jsme jako tým. Hlavní je, abychom se z toho poučili.“

Nutno dodat, že se chybám nevyhnul ani Štěpánek, i když předvedl i spoustu podařených zákroků, „Jeden gól beru celý na sebe. Ale snad jsem i něco chytil,“ říkal.

Série pokračuje čtvrtým duelem už dnes, opět v Praze.

***

Semifinále play off ČESKÉ POJIŠŤOVNY

stav série

1:2

SLAVIA-VÍTKOVICE včerejší zápas 5:3 Branky a nahrávky: 3. Červenka (Kůrka, Kadlec), 14. Endál (Sklenář, Vašíček), 15. V. Růžička (Campbell), 27. Havel (Červenka, Vašíček), 52. Holec - 3. Burger (Selingr, Stehlík), 5. Štefanka (Barinka, Szturc), 27. Ujčík (R. Hruška). Diváci: 8122. Třetiny: 3:2, 1:1, 1:0.

Další zápas: dnes od 17.40 v Praze Předchozí výsledky: 2:7, 1:3.

stav série

2:0

PARDUBICE-LIBEREC nedělní zápas 4:0 Branky a nahrávky: 36. Rákos (Cetkovský), 40. Starý, 46. P. Sýkora (Zohorna, Pivko), 57. Cetkovský (Kousal, Pivko). Rozhodčí: Hradil, Husička -Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Diváci: 10 115 (vyprodáno).

Třetiny: 0:0, 2:0, 2:0.

sobotní zápas 2:1 Branky a nahrávky: 23. P. Sýkora (Kolář I, Koukal), 41. Koukal (Kolář I, Havíř) - 25. Ondřej. Rozhodčí: Minář, Šír - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:4.

Využití: 1:0. Diváci: 10 115 (vyprodáno). Třetiny: 0:0, 1:1, 1:0.

Další zápas: zítra od 18.10 v Liberci