Slavia zvládla boj o první místo

ZÁPAS KOLA

PRAHA Extraliga má opět nového lídra. Po Litvínovu a Pardubicích, které se v poslední době na špičce vystřídaly, převzala vedení mistrovská Slavia. Ta v přímém souboji o první místo porazila Pardubice, když se na obou jejích gólech podílel kapitán Josef Beránek.

Slavia–Pardubice 2:0

Úvodní třetina očekávaného souboje přinesla kvalitní hokej odpovídající postavení obou týmů v tabulce. Velkou šanci otevřít skóre vymyslel v deváté minutě Červenka pro Vondrku, hostující gólman Růžička si však poradil.

Na začátku 12. minuty hrála Slavia hned 71 vteřin v pěti proti třem, ale Růžička nemusel vůbec zasahovat, naopak Divíšek jako první z potrestaných hráčů připravil po návratu na led dobrou pozici Somíkovi, jeho střelu po ledě však zlikvidoval Neruda v domácí svatyni.

Velké věci se děly ve 28. minutě, kdy seděl na trestné lavici zadák Východočechů Snopek. Nejprve totiž na jedné straně ujel Pucher, ale jeho blafák do bekhendu Neruda přečetl. Vzápětí však na druhé straně po souhře s Hruškou poslal domácí do vedení kapitán Beránek. Gól vstřelil přesně s vypršením Snopkova trestu.

„Byl to zlomový moment zápasu. Chtěli jsme z té situace něco vytěžit a dát třeba gól na druhý pokus, ale naopak ujela do brejku Slavia a proměnila ho,“ litoval kouč Pardubic Václav Sýkora.

Zkraje třetí dvacetiminutovky měl velkou šanci Kolář, narazil však znovu na bezchybného Nerudu. Místo vyrovnání udeřilo na druhé straně. Ve 42. minutě napřáhl Vondrka od modré, a protože Růžička měl zcela zakrytý výhled, neměl nejmenší šanci zareagovat.

Slavia se ve zbývajícím průběhu zápasu soustředila na hlídání náskoku, a když už prošli hosté skrze její obranu, vše vyřešil Neruda.

„Pardubice mají formu a my jsme samozřejmě rádi, že jsme to vítězství utrhli na naši stranu. Mělo to nádech utkání play off, protože oba týmy se snažily hrát hodně zodpovědně dozadu,“ líčil slávistický asistent Jiří Kalous.

***

Branky a nahrávky: 28. Beránek (D. Hruška), 42. Vondrka (Beránek). Rozhodčí: Šír -Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 6876. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0.