Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Slavii spasil Černý, z Teplic ale veze jen bod

TEPLICE Ve čtvrtek v předkole Evropské ligy jasně přejeli CZ Bělehrad, ale v lize si na stejný triumf museli nechat zajít chuť.

Fotbalisté Slavie si totiž v pátém ligovém kole odvezli z Teplic jen remízu 1:1. A to ještě museli dotahovat náskok domácích.

Severočeši vedli od 17. minuty po trefě Stožického, Slavii zachránil bod záložník Jaroslav Černý čtyři minuty před přestávkou. Tepličtí tak stále drží v nejvyšší soutěži neporazitelnost. „Ve druhém poločase to z naší strany nebylo tak plynulé, s první půlí jsem byl spokojenější. Takže s odstupem jsem rád, že jsme stačili do poločasu aspoň srovnat,“ uvedl kouč Slavie Karel Jarolím. čtk

***

FK Teplice 1

Slavia Praha 1

Branky: 17. Stožický - 41. J. Černý. Rozhodčí: Jech - Filípek, Teuber. ŽK: Hesek, Ljevakovič - Janda, Čelůstka, Vasiljevič. Diváci: 10 690. Poločas: 1:1. Teplice: Grigar - Vidlička, Lukáš, Klein, Merzič - Mareš, Vachoušek (61. Doležal), Ljevakovič, Stožický (80. Gašparík) - Vondrášek, Hesek (86. Mahmutovič). Slavia: Hanuš - Čelůstka, Suchý, Vomáčka, Hubáček - Belaid, Ragued (46. Janda), Volešák (84. Krajčík), J. Černý -Hloušek, Šenkeřík (72. Vasiljevič).