Středa 8. května 2024, Den vítězství

Slavii zostudil divizní tým!

Po porážce 3:4 v Líšni byli fotbalisté červenobílých vyřazeni z Poháru ČMFS

BRNO - LÍŠEŇ/PRAHA Jedna, dva, tři, čtyři. Fotbalová Slavia včera utrpěla těžký šok, z Poháru ČMFS ji vyřadila divizní Líšeň. Lídrovi nejvyšší soutěže a účastníkovi Ligy mistrů nasázela čtyři branky. Hrdinou utkání se stal domácí útočník Pavel Outrata, autor dvou gólů.

„Je to ostuda nejen pro hráče, ale i pro klub a není to hodné jména Slavie,“ pravil po utkání Petr Vrabec, asistent kouče hostí Jarolíma.

Slavia tak inkasovala po výhře v derby na Spartě tvrdý knockout. Ospravedlněním nemůže být ani značné oslabení kádru, který kosí zranění. Ani fakt, že někteří fotbalisté plní reprezentační povinnosti. Ze základní sestavy kouč Karel Jarolím postrádal celkem sedm hráčů. Ti, kteří dostali šanci, zklamali.

Sešívaní pykali za tragický vstup do utkání. Už v 18. minutě prohrávali 0:2, ze šoku se až do závěrečné fáze zápasu neprobrali. V posledních minutách si sice vynutili tlak, ten ale vyústil pouze ve snížení na rozdíl konečných 3:4.

Trenér Jarolím namísto jedničky Martina Vaniaka poslal mezi tyče Michala Vorla. Ten už po pár vteřinách řešil samostatný nájezd Outraty, jehož střelu konečky prstů vytěsnil na rohový kop.

Za několik okamžiků ale domácí stadionek poprvé explodoval, když útočník Jiří Jaroš zkušeně přeloboval gólmana Vorla.

V 18. minutě přišel druhý úder. Outrata si naběhl na kolmici za obranu, šel sám na Vorla a tentokrát ze souboje vyšel vítězně. Vorel sice stačil zlikvidovat jeho první střelu, na dorážku už byl ale krátký. Jarolím reagoval střídáním: za slovenského obránce Martina Gabriela, poslal do hry Milana Černého. Devatenáctiletý benjamínek se mohl hned zapsat mezi střelce, jeho ránu z hranice vápna však vyškrábl domácí hrdina, brankář Sedmidubský, na roh.

Před pauzou se dočkali i červenobílí, po úniku a centru Jablonského skóroval Zdeněk Šenkeřík.

Očekávaný tlak Slavie se po obrátce nekonal. Druhé dějství totiž začalo jako to první - gólem v síti hostů. V 50. minutě se po rohu hlavou trefil David Cupák.

Líšeňské ochozy byly ve varu. K dokonalé euforii je přivedl za dalších šest minut Outrata čtvrtou brankou.

Slávisté duel zdramatizovali v 77. minutě. Cupák fauloval pronikajícího Šenkeříka a penaltu s přehledem proměnil Ladislav Volešák.

Hosté pak divizního soupeře svírali, tři minuty před koncem snížili zásluhou Necida na rozdíl jedné branky. Víc už jim ale Líšeň nedovolila, senzace byla na světě. V dalším kole poháru domácí přivítají Viktorii Žižkov.

„Udělali jsme hrubé chyby, po nichž se domácí dostali do vedení 2:0. O přestávce jsme si řekli, že musíme rychle vyrovnat, ale přišly další dvě hrubé chyby. V závěru jsme snížili, ale už to byla křeč,“ posteskl si Vrabec.

Pohár ČMFS (3. kolo): SK Líšeň - Slavia Praha 4:3 (18. a 56. Outrata, 4. Jaroš, 50. Cupák - 41. Šenkeřík, 77. Volešák z pen., 87. Necid). Rozhodčí: Kocián - Gallo, Ondo. Diváci: 1700 (vyprodáno). Poločas: 2:1.

Sestava Slavie: Vorel - Dřížďal, Gabriel (24. Černý, 70. Kobler), Šourek, Hubáček - Jablonský, Volešák, Kopřiva (46. Necid) - Ivana, Gaúcho, Šenkeřík.