Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Slávisty ohromil stadion Arsenalu

Česko

LONDÝN Mnohým z fotbalistů Slavie Praha naskočila v pondělí večer husí kůže. To když přijížděli na trénink k Emirates Stadium v centru Londýna, kde včera večer nastoupili ke svému třetímu zápasu v základní skupině Ligy mistrů proti Arsenalu (zápas skončil po uzávěrce vydání).

Ještě více zírali v útrobách stadionu, který byl slavnostně otevřen před rokem. „Takové zázemí jsme zatím neviděli a nezažili,“ konstatovala většina z nich. Celý tým byl viditelně unesen nádherným stánkem, jehož výstavba vyšla na 390 milionů liber. Arsenal na něm hraje rok.

„Zažil jsem staré Highbury, ale to se nedá srovnat. Vše je moderní, kabina prostorná, prostě paráda,“ nešetřil chválou obránce Marek Suchý.

Stejně nadšen byl i reprezentant Daniel Pudil. „Během krátké doby jsem viděl dva nádherné stadiony. Nejdříve Allianz Arena v Mnichově a nyní toto. Jsou to fotbalové skvosty a už se těším, až vyběhnu na trávník,“ řekl mladý záložník.

Další mladík Ladislav Volešák doufal, že si zápas na krásném stadionu užije. „Když ještě k tomu uhrajeme dobrý výsledek, tak to bude super. Na trávníku nebyl ani drn, je perfektně připravený,“ rozplýval se po tréninku Volešák.

Plochu ve výborném stavu si pochvaloval i kouč Karel Jarolím. „Na takové trávě je radost hrát. Bude asi vyprodáno, ale věřím, že to na kluky nijak negativně nezapůsobí. Před bouřlivým kotlem již hráli několikrát a zatím to vždy celkem zvládli. Doufám, že tomu tak bude i v úterý večer,“ uvedl Jarolím, který se již těší, až jeho tým bude hrát v novém Edenu.

„Nebude tak velký jako Emirates Stadium, ale pěkný určitě bude,“ dodal kouč.

Autor: