Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavomír Lener bude trénovat Linköping

Česko

LINKÖPING Český hokejový trenér Slavomír Lener bude od nadcházející sezony působit v Linköpingu. Podle oficiálních internetových stránek úřadujícího švédského vicemistra a aktuálně třetího týmu Elitserien uzavřel klub s dvaapadesátiletým koučem smlouvu na dva roky.

Lener se tudíž vrací do Švédska, kde v letech 2005 až 2007 trénoval Luleu. Od začátku této sezony působil v Düsseldorfu, ale na začátku listopadu byl odvolán. „Jsme velice rádi, že jsme se dohodli na spolupráci s trenérem, který má zkušenosti ze špičkových klubů v Evropě, z reprezentace i NHL,“ řekl na Lenerovu adresu sportovní šéf Linköpingu Johan Hemlin.

Na postu hlavního kouče nahradí Lener Jana Karlssona; na pozici asistenta zůstane Magnus Hävelid, trenérem brankářů Mattias Elm. „Švédská Elitserien je dobrá soutěž, možná nejlepší na světě s výjimkou NHL. Jsem rád, že se vracím do takové soutěže a budu pracovat v jednom z jejích nejlepších týmů,“ citoval kouče Lenera webový server klubu.

Za svého působení na severu Evropy prý Lener Linköping dobře poznal. „Mám o klubu přehled a znám z Linköpingu mnoho lidí,“ doplnil. Lener má bohaté trenérské zkušenosti. V letech 1992 až 1995 byl asistentem v Calgary, v roce 1996 se jako asistent trenéra Luďka Bukače radoval z triumfu na MS ve Vídni a působil i u reprezentační dvacítky. Potom vedl dva roky Spartu a vrátil se k reprezentaci, kde spolu s Ivanem Hlinkou prožil triumf v Naganu. Následoval návrat do NHL, kde byl v celku Florida Panthers opět asistentem trenéra. Následně převzal na dva roky českou hokejovou reprezentaci a při výluce v NHL v sezoně 2004/05 vedl pražskou Spartu. Potom už následovala angažmá v Lulee a Düsseldorfu.

Autor:

Mohlo by vás zajímat