Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Ministryně Šlechtová vyfotila svého psa na hrobu neznámého vojína. Později se omluvila

Česko

  13:31
PRAHA - Ministryně obrany Karla Šlechtová (ANO) se dopustila dalšího „přešlapu“. Veřejnost jí spílá za to, že na svém Instagramu zveřejnila fotografii svého psa, jak postává na hrobu neznámého vojína u Národního památníku na pražském Vítkově. Šlechtová se za snímek omluvila, podle jejích slov nechtěla nikoho urazit.

Ministryně obrany Karla Šlechtová (ANO) posadila svého černého pudla, jemuž přezdívá „Rambohafík“, na hrob neznámého vojína na pražském Vítkově a vyfotila. foto: Instagram Karly ŠlechtovéReprofoto

„Hrdá na svou zemi. Miluji svého psa. Věnec ode mě ze slavnostní ceremonie je na Vítkově pořád,“ napsala ministryně Šlechtová v angličtině k fotografii svého černého pudla postávajícího na pamětní desce, jež je umístěna před jezdeckou sochou Jana Žižky.

Šlechtová se dožadovala fotografie s Rossim na startu MotoGP. Musel ji odstrčit

Zatímco Karla Šlechtová doplnila svůj týden starý příspěvek smajlíkem, početnému zástupu uživatelů sociálních sítí fotka úsměvná nepřišla. Bývalou ministryni pro místní rozvoj a nynější šéfku resortu obrany „zasypali“ kritickými komentáři, neboť se podle jejích slov zachovala neuctivě.

„Fakt vám přijde v pořádku položit věnec padlým vojákům a pak u toho fotit svého pudla?“ podivoval se jeden z přispěvatelů. Ministryně navíc porušila vyhlášku, neboť psi mají na památník vstup zakázaný, na což upozorňovali další uživatelé.

Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová v Náměšti nad Oslavou.
Karla Šlechtová si užívá olympiádu v brazilském Riu. Vedle ministryně se...

Šlechtová se za fotku psa, kterému přezdívá „Rambohafík“, v pondělí ráno omluvila na svém facebookovém profilu. „Fotka u věnce starého týden před oslavami výročí samozřejmě nebyla myšlena zle,“ vysvětlovala. „V každém případě se omlouvám.“

Nejde přitom o první chybu tohoto typu, jíž se Šlechtová dopustila. V březnu na Instagramu zveřejnila fotografii z odhalování památníků československých legionářů z první světové války u ukrajinského Bachmače, kterou doplnila komentářem, že šlo o vojáky, kteří bránili vesnici před Hitlerem. Zaměnila tak historická fakta ze dvou světových válek.

Loni v srpnu zase upoutala veřejnost svou účastí na Velké ceně ČR v Brně. Na startu závodu kategorie Moto GP se tehdy dožadovala přístupu k motocyklové hvězdě Valentinu Rossimu, které ji od sebe odstrkovala. Podle diváků si chtěla Šlechtová pořídit s jezdcem fotku. Ministryně se hájila, že chtěla italskému závodníkovi pouze popřát hodně štěstí.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!