Šlesingr je před MS ve formě

Český biatlonista se podruhé v sezoně dostal do elitní desítky, v Itálii dojel devátý

ANTERSELVA Od nového roku jezdí biatlonista Michal Šlesingr ve skvělé formě. I ve čtvrtém závodě Světového poháru v roce 2009 dokázal bodovat a v průběžném pořadí se posunul už do elitní třicítky. Nejlepší český biatlonista tak dal zapomenout na nevydařený úvod sezony, kde se mu střelecky, ale ani běžecky nedařilo.

V italské Anterselvě, kde Šlesingr získal před dvěma lety na mistrovství světa stříbro a bronz, se mu dařilo i tentokrát. Pětadvacetiletý závodník dojel na devátém místě, což je jeho druhý nejlepší výsledek sezony. Pro třetí vítězství v sezoně si doběhl lídr Světového poháru Nor Emil Hegle Svendsen, druhý skončil se ztrátou 3,6 vteřiny Švéd Björn Ferry, třetí byl Polák Tomasz Sikora.

„Dlouho jsem nevěděl, jestli vyhraju, protože Tomasz a Björn byli hodně silní,“ řekl Svendsen. „Měl jsem ale tušení, že to bude můj den. V posledních 500 metrech jsem se cítil dobře,“ dodal.

Šlesingr stejně jako vítězný Svendsen předvedl bezchybnou střelbu, na norského reprezentanta však ztratil 32 vteřin. Český biatlonista v této sezoně skončil lépe pouze začátkem ledna ve sprintu v Oberhofu, kde byl čtvrtý.

Šlesingr v souboji se světovou elitou ztrácí především v rychlosti střelby. „Chtěli jsme na tom zapracovat, ale u Michala by to bylo na úkor kvality,“ vysvětlil kouč Vlastimil Vávra. „Nejlepší střílejí vleže za 26 až 28 vteřin a stojku za 20. Michal to má tak za 34 vleže a za 28 až 30 stojku, takže když tam ztratí třeba 15 vteřin, je to v konečném výsledku znát,“ litoval Vávra.

I tak Šlesingr dokáže závodit s nejlepšími, což je dobrá zpráva před mistrovstvím světa, které od 12. února hostí Pchjongjang.

Nikdo jiný z českých reprezentantů nebodoval, ale do dnešní stíhačky se probojovala ještě trojice Jaroslav Soukup, Ondřej Moravec a Tomáš Holubec. Nejdříve pojedou ve 12.45 ženy, o dvě hodiny později pak startují muži. Zítra jsou na programu závody s masovým startem žen a mužů.

Sprint Světového poháru biatlonistů v Anterselvě (10 km): 1. Svendsen (Nor.) 24:52,5 (0 tr. okruhů), 2. Ferry (Švéd.) -3,6 (0), 3. Sikora (Pol.) -6,7 (0), ...9. ŠLESINGR -32,1 (0), 43. SOUKUP -1:46,6 (1), 51. MORAVEC -1:59,0 (4), 60. HOLUBEC -2:14,8 (2), 65. DOSTÁL -2:23,8 (3).

Průběžné pořadí SP (po 12 z 26 závodů): 1. Svendsen 520, 2. Sikora 475, 3. Bergman 413, 4. Björndalen (Nor.) 408, 5. Čudov (Rus.) 382, 6. Greis 345, ...30. ŠLESINGR 147, 38. VÍTEK 84, 45. DOSTÁL 73, 46. HOLUBEC 71, 54. SOUKUP 56, 84. MORAVEC 9.