Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slováci už bydlí. Hotel jim bude fandit

Česko

PRETORIA Slovenští fotbalisté se dnes ubytovali v Jihoafrické republice, kde se poprvé v samostatné historii pokusí uspět na mistrovství světa.

Základnu mají ve čtyřhvězdičkovém hotelu The Villas v pretorijské čtvrti Arcadiam na rohu ulic Orient a Pretorius. Podle slovenského deníku Šport je však neobklopuje přehnaný luxus. Jejich nový domov působí střídmě.

„Naše hlavní výhody? Máme tu všechno potřebné. Především jsme ale v bezpečí, které je dáno polohou budovy,“ řekl asistent manažera hotelu Tsiky Rajaonalison.

„Leží v diplomatické čtvrti, kde je zvýšený stupeň bezpečnosti. Poloha je také výborná, protože to slovenský tým bude mít všude blízko. Tréninkové hřiště je od hotelu asi dva kilometry. Na slovenské velvyslanectví je to také kousek. Slyšíte? Je tu navíc úžasný klid,“ dodal.

The Villas tvoří dva bloky, které mají dohromady sto pokojů - jeden z nich bude na dobu mistrovství oddělený a právě v něm budou slovenští fotbalisté. Hotel, v němž jsou nejčastějšími hosty diplomaté, má pochopitelně neustálou ochranu a všechno sledují kamery.

Nápis plný pravopisných chyb Část bezpečnostní práce odvádějí i sousední objekty - z jedné strany je velvyslanectví Velké Británie a přes ulici americká ambasáda, která je prý nejpřísněji střeženým objektem v Jihoafrické republice.

„Filmují všechno, co se děje v okolí. Natáčejí i nás právě v tuhle chvíli,“ poznamenala Tania Lhotská, která zajišťuje pobyt slovenských fanoušků i novinářů v JAR.

Dvoulůžkové pokoje by běžné hosty vyšly na necelých pět tisíc korun a fotbalisté v nich budou ubytováni po jednom. K hotelu patří i bazén, podzemní parkoviště, bar, restaurace a místnost s počítači.

Výběr hotelů pro MS připravila FIFA, která sestavila seznam zařízení splňujících nejvyšší kritéria -vybaveností, polohou, bezpečností. Předložila ho jednotlivým účastníkům MS, a ti si z něj vybrali.

„My vitame Slovensky Tim v Južnej Afrike,“ píše se na uvítacím nápise. Pravopisných chyb je na něm nespočet.

Jihoafričané posháněli slovenské vlajky a vyzdobili jimi celou budovu. A navíc chce všech šestapadesát zaměstnanců, kteří se o fotbalisty budou starat, obsluhovat ve slovenských dresech. Prostě v The Villas se bude fandit výhradně Slovensku!

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...