Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Slováci zaváhali v Arménii. Prohráli 1:3

PRAHA Slovenští fotbalisté v kvalifikaci o mistrovství Evropy překvapivě prohráli v Arménii 1:3. Po dvou předchozích výhrách 1:0 nad Makedonií a Ruskem přišli o první body ve skupině A a zkomplikovali si boj o postup. V úterý je navíc čeká duel s dosud vedoucím celkem skupiny Irskem. Slovákům se včera v Jerevanu téměř nic nedařilo. Ve 23. minutě udělali chybu v rozehrávce a Movsisjan mohl postupovat sám na brankáře Muchu, kterého ranou mezi nohy prostřelil. Do poločasu ještě vyrovnal Weiss, k němuž propadl centr a syn reprezentačního trenéra se rychlou kličkou zbavil dvou soupeřů a skóroval.

Krátce po změně stran se však domácí po dorážce znovu dostali do vedení a Slovensko se po zbytek zápasu marně snažilo o vyrovnání. Naopak soupeř měl hned několik šancí na zvýšení, což se mu v závěru nakonec podařilo.

Svěřenci Vladimíra Weisse si zkomplikovali postupové šance, navíc přišli o stopera Škrtela, který dostal žlutou kartu a v úterním duelu nemůže v důsledku disciplinárního trestu nastoupit.