Sobota 25. května 2024, svátek má Viola

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Slovan Liberec 2:0 Viktoria Plzeň

Premiérová výhra. Až v 7. kole se dočkal Liberec prvního vítězství v soutěži. U Nisy porazil Viktorii Plzeň 2:0 díky brankám uzdraveného Blažka a Nezmara z druhého poločasu a opustil poslední příčku. Dlouhý čas se však trápil, jeho akce byly nepřesné, bez nápadu, chyběla finální přihrávka. Proto se z tribun ozýval pískot. Střelecké trápení Severočechů nakonec protrhl ve 48. minutě Blažek, který přízemní střelou k levé tyči poslal domácí do vedení. Na druhé straně utekl Malcharek po pravé straně a nabíhající Psohlavec centr minul jen o pár centimetrů. Vzápětí měl šanci hostující kapitán Jarolím, jehož střelu z 25 metrů musel vyrazit brankář Zlámal na roh. Odpor hostů zlomil druhý gól, který po souboji Hodúra a brankáře Daňka vstřelil Nezmar.

Branky: 48. Blažek, 75. Nezmar. Rozhodčí: Příhoda -Hojsík, Teuber. ŽK: Blažek, Liška - Smola, Psohlavec, Šíma, Borek, Trapp. Diváci: 5212. Poločas: 0:0.

Liberec: Zlámal - Šinglár, Petrouš (20. Polák), Košťál, Liška -Hudson (46. Frejlach), Hodúr, Bílek, Papoušek - Nezmar, Blažek (65. Dort).

Plzeň: Daněk - Malcharek (66. Krbeček), Rada, Zakopal, Smola (44. Borek) - Fillo, Trapp, Jarolím, Šíma - Psohlavec (80. Brožík), Smejkal.