Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

Slovan Liberec 4:0 FK Teplice

Fotbalisté Liberce jasně ovládli utkání proti Teplicím, které porazili vysoko 4:0. Zatímco domácí posunula výhra na deváté místo v tabulce, jejich soupeř ztratil důležité body v boji o titul. Čtyřbrankovým rozdílem prohrály Teplice v lize po více než třech letech – v listopadu 2004 utrpěly stejný výprask právě v Liberci. Také tehdy vstřelil dvě branky vítězů Petr Papoušek. Na trávníku Severočeši ukázali, že jejich současné postavení neodpovídá aktuální formě.

Branky: 30. a 74. Papoušek, 7. Dort, 45. Kerič. Rozhodčí: Adam - Handlíř, Drastik. ŽK: Bílek, Kerič -Lukáš, Klein, Merzič. Diváci: 4930, Poločas: 3:0.

Liberec: Zlámal - Šinglár, Holeňák, Polák, Janů - Papoušek, Dort, Bílek, Dočkal (66. Dohnálek) - Nezmar (60. Smetana), Kerič (80. Radzinevičius).

Teplice: Slavík - Kaufman, Lukáš, Klein, Merzič (46. Rosa) -Verbíř (69. Smíšek), Doležal, Sabou, Štohanzl - Jun, Hesek (60. Mareš).

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Ladislav Škorpil (Liberec): „Zlepšení bylo patrné po všech stránkách. Nejvýraznější postavou zápasu byl útočník Kerič, který připravil klíčový první gól.“

Petr Rada (Teplice): „Pouze prvních šest minut to vypadalo, že zde budeme hrát důstojnou roli. Jenže položila nás laciná branka.“