27. března 2014 16:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie na Slovensku zatkla bývalého člena Zemanovců, vyhýbal se vězení

Vladislav Jarošek (vpravo) s Milošem Zemanem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladislav Jarošek (vpravo) s Milošem Zemanem | foto: Lidovky.cz

PRAHA Slovenská policie ve středu zatkla mezinárodně hledaného Čecha. V tiskové zprávě o tom ve čtvrtek informovala mluvčí českého policejního prezidia Eva Stulíková. Podle informací ČTK je zadrženým mužem podnikatel a někdejší člen Zemanovců Vladislav Jarošek. Vyhýbal se nástupu do vězení, kde si má odpykat šest let za krácení daní při obchodech s lihem.

Policie zatkla čtyřiapadesátiletého muže v penzionu v okrese Nové Zámky. "Celá akce se obešla bez jakýchkoliv komplikací, zranění neutrpěla žádná ze zúčastněných osob. Zatčený muž nebyl ozbrojen, ač má dle informací policie zálibu ve střelných zbraních. Skončil v policejní cele. V současné době probíhá předávací řízení této osoby do České republiky," popsala mluvčí. Doplnila, že na muže vydal evropský zatýkací rozkaz brněnský krajský soud, a to loni v říjnu.

Založil místní organizaci SPOZ

Vlivný podnikatel Jarošek vlastnil v době svého trestního stíhání vinné sklepy v Mutěnicích na Hodonínsku, kde se vedle vína vyrábí i destiláty. V obci založil místní organizaci SPOZ. Podle dřívějších informací médií jej při té příležitosti v roce 2011, tedy v době, kdy byl již Jarošek nepravomocně odsouzen za krácení daní se škodou více než 70 milionů korun, navštívil nynější prezident Miloš Zeman. Později se strana od Jaroška prostřednictvím svého tehdejšího předsedy a současného hradního kancléře Vratislava Mynáře distancovala. Mutěnická buňka SPOZ byla v červnu 2012 zrušena.

Lidovky.cz, ČTK