Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Smaltéři z celé Evropy ověřují nové postupy

Česko

FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ Evropské umělce v oboru smaltu hostí Frýdlant nad Ostravicí. O víkendu v podbeskydském městě začalo desáté sympozium uměleckých smaltérů, na které se sjela skupina 14 umělců z celé Evropy.

Po víkendových přípravách se umělci pustili do prvních vypalovacích prací ve speciálních pecích. „Všichni účastníci u nás budou tradičně pracovat a experimentovat s materiálem ve Frýdlantě běžně používaným a ověřovat různé výtvarné i technologické postupy,“ řekl za pořadatele Karel Bogar.

Na sympoziu má zastoupení také Slovensko, Německo, Francie, Anglie, Maďarsko, Polsko a Rakousko. „Vedle již známých účastníků ze skupiny EMAIL ART z České republiky a jejich čestných členů se u nás objevil poprvé známý maďarský umělec Károly Balanyi. Například ze Slovenska přijela proslulá smaltérka a šperkařka Blanka Cepková, Německo zastupuje další významná osobnost smaltérského světa Uta Feiler,“ dodal místostarosta Bohumil Dolanský. Akce vyvrcholí výstavou smaltu přímo ve městě.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...