Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šmicer si vysloužil rok na hřišti

Česko

PRAHA V červnu mu vypršela smlouva a hrál pod statusem amatérského fotbalisty. Až včera se záložník pražské Slavie Vladimír Šmicer dočkal další profesionální smlouvy. Dvěma góly rozhodl derby, a tak pro něj vedení přichystalo devítiměsíční kontrakt.

„Byli jste svědky podpisu kontraktu, který vyplýval z gentlemanské dohody mezi Slavií a Vláďou,“ uvedl po slavnostním aktu ředitel klubu Petr Doležal. Hlavním faktorem bylo hráčovo uzdravení.

Největší radost však měl pětatřicetiletý Šmicer. „Jsem moc rád, že mohu dál hrát a že mohu ještě s fotbalem pokračovat. Prodloužil jsem si tím mládí i kariéru,“ netajil se bývalý reprezentant, který se proslavil v anglickém Liverpoolu.

Kontrakt vyprší v červnu příštího roku a Šmicer nepopírá, že to pravděpodobně bude jeho poslední prodloužení kariéry. „Je to do léta, ale vypadá to na smlouvu poslední. Ve Slavii je se mnou ale všechno možné. Chtěl bych zůstat platným hráčem. Nikdy neříkej nikdy. Je to stále otevřené,“ nechal si otevřená vrátka.

Svou budoucnost si představuje v managementu Slavie. Ještě však neví, o jakou konkrétní pozici půjde. „Bavili jsme se s vedením. Rád bych tu pokračoval. Cítím se ve zdejším prostředí velice dobře,“ poodhalil Šmicer plány do budoucna. Přesto věří, že má týmu stále co nabídnout jako hráč prvního mužstva. „Cítím se teď zdravotně velice dobře. Ale nechtěl bych to zakřiknout. Vždycky když jsem byl v pohodě, tak mi to něco pokazilo,“ zůstal opatrný.

Bere méně než v osmnácti Samotné zdraví však není jeho jedinou motivací. Šmicer už vyhrál, co mohl, a sbírku úspěchů by tuto sezonu rád rozšířil o chybějící triumfy. „Chtěl bych letos vyhrát ještě Pohár ČMFS a také obhájit titul. To by pro mě byla velká výhra,“ přál si veterán.

Nová smlouva znamenala také velké snížení fotbalistova platu. Šmicer to však bral s humorem. „Není to ani polovina mé loňské smlouvy a je to méně, než jsem bral v osmnácti letech,“ smál se hráč, který nechtěl prozradit konkrétní částku.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte
Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte

Příběh začátku nového života, který jednou jako dárek můžete věnovat svému dítěti. Každý rok jedna otázka a tři roky odpovědí, ze kterých vznikne...