Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Šmicer už zase střílí za Slavii

Před duelem s Ajaxem v LM porazili červenobílí Kladno * Teplice doma přehrály Jablonec

PRAHA Jedenáct let, pět měsíců. Po takové době se do střelecké listiny české ligy zapsal Vladimír Šmicer. Záložník Slavie ve včerejším utkání 2. kola fotbalové ligy s Kladnem proměnil pokutový kop a přispěl k výhře červenobílých 2:0.

„Na penaltu jsem šel, abych si zvedl sebevědomí,“ vysvětloval čtyřiatřicetiletý Šmicer. Pokutový kop napálil nekompromisně pod břevno. „Nejsem žádný vyhlášený střelec, ale určitě se mi ulevilo, protože nějaké góly se ode mě očekávají.“ Do klubové pokladny prý nic zkušený záložník platit nemusí. „Kluci jsou na mě hodní, berou ty mé góly z minula,“ usmíval se Šmicer.

Středočeši dohrávali bez vyloučeného Farbáka, který zavinil penaltu a pak vynadal sudímu, za což dostal druhou žlutou kartu. „V kabině si to vyřešíme,“ prohodil kladenský kouč Jaroslav Šilhavý. Se hrou svých svěřenců nebyl spokojený. „Ještě štěstí, že se Slavia šetřila na Ajax,“ prohodil rozmrzele. Přesto mohlo Kladno jít do vedení, ale Pražany dvakrát zachránil pohotový brankář Vaniak.

Slavia měla řadu šancí, ale zejména kapitán Stanislav Vlček zahazoval jednu brankovou příležitost za druhou. „Děláme si z něj legraci. Ale snad nějaké důležité góly dá,“ přál si Šmicer, který kvůli kartám nemůže ve středu proti Ajaxu nastoupit v první bitvě o milionářskou Ligu mistrů.

Dramatický duel v Teplicích rozhodl rozjetý mladík Fenin, který už v 15. minutě poslal domácí hlavou do vedení. Teplice byly i nadále lepším týmem, přestože hrály od 21. minuty bez vyloučeného obránce Rosy.

***

Slavia Praha 2

SK Kladno 0

Branky: 50. Volešák, 59. Šmicer z pen. Rozhodčí: Kovařík - Večeřa, Pelikán. ŽK: Pavlík, Gross, Farbák (všichni Kladno). ČK: 59. Farbák. Diváci: 5237. Poločas: 0:0. Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Dřížďal - Janda (73. Kalivoda), Volešák, Tavares (76. Belaid), Šmicer - Ivana, Vlček (63. Šenkeřík).

Kladno: Pavlík - Gross, Killar, Farbák, Hoffmann - Cigánek (63. Beneš), Hlava (46. Zoubele), Šelicha, Čáp - Zachariáš, Jeslínek (54. Vršajevič).

HODNOCENÍ LN

**** **

FK Teplice 1

FK Jablonec 97 0

Branka: 15. Fenin. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Zlámal. ŽK: Rosa, Klein - Hloušek, Baranek, Zelenka, Kordula, Fukal. ČK: 21. Rosa. Diváci: 4950. Poločas: 1:0.

Teplice: Slavík - Merzič, Klein, Hunal, Rosa - Verbíř, Doležal, Sabou, Gašparík (82. Mareš) - Smíšek (25. Koukal), Fenin (90. Kroupa).

Jablonec: Špit - Fukal, Eliáš, Homola, Krejčí - Flachbart (46. Valenta), Baranek, Kordula (46. Vácha), Hamouz -Hloušek (68. Nulíček), Zelenka.

*** **

HRDINA KOLA

TOMÁŠ DOŠEK.

Brněnský útočník se blýskl dvěma góly ve včerejším utkání na Žižkově. Výraznou měrou tak přispěl k vítězství svého týmu nad prvoligovým nováčkem. Někdejší hráč Slavie se v létě vrátil do české ligy z angažmá v Rakousku a Polsku, na maličkém stadionu pod televizní věží zaznamenal první dvě trefy v novém dresu.