Smolař Kožíšek ukončil snění o medaili

WHISTLER Čeští běžci na lyžích Dušan Kožíšek a Martin Koukal obsadili na olympijských hrách ve Vancouveru šesté místo ve sprintu dvojic na 6x1,6 kilometru volnou technikou.

Vyhráli Norové díky drtivému finiši Pettera Northuga před Německem a Ruskem.

České dvojici se nevyplnil sen o zisku medaile, jako se to Kožíškovi s Koukalem povedlo na mistrovství světa v roce 2005, kdy vybojovali bronz. Kožíšek stejný kousek zopakoval ještě o dva roky později na MS v Sapporu s Milanem Šperlem.

Ve Whistleru byl naopak Kožíšek velkým smolařem. Už v semifinále se mu příliš nedařilo a hlavně zásluhou Koukala česká dvojice dokonce první část závodu vyhrála. V desetičlenném finále Kožíškovy nezdary pokračovaly: v prvním úseku nejprve zlomil hůlku, ve druhém pak upadl a musel pracně dohánět náskok soupeřů.

Finišman Koukal před posledním úsekem vyrážel z devátého místa s odstupem více než šesti vteřin na čelo a manko už nestáhl, byť tři soupeře ještě předjel.