Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sobotka by Tvrdíka 'odstřihl'

Česko

  9:38
BRNO - Výsostní postavení poradce šéfa ČSSD Jaroslava Tvrdíka se už začíná některým členům zajídat. A nejde jen o ty řadové, ale o špičky sociální demokracie.

Jaroslav Tvrdík a Jiří Paroubek. foto: Igor Šefr, ČTK

Už během prvního dne se mezi delegáty mluvilo o tom, že se Tvrdík snaží ovlivnit některé volby funkcionářů. Jako první pak na něj zaútočil nově zvolený šéf Ústřední kontrolní komise Martin Starec. A to kvůli jeho práci.

Vůbec nejzásadnější výtka ale nakonec zazněla z úst prvního místopředsedy strany Bohuslava Sobotky, Ten řekl, že by Tvrdíka „odstřihl“ od možnosti zásadně rozhovodat. „Pokud ve straně existuje názor, že se něco odehrává mimo vedení strany, tak je to podnět proto, abychom s tím něco dělali,“ řekl Sobotka. Paroubek kritiku odmítl: „Pan Tvrdík se stal takovým hromosvodem. Všichni uznávají, že on je dobrým volebním manažerem.

Má některé lidské nectnosti, na kterých je třeba pracovat,“ řekl Paroubek. Tvrdík výtky odmítl komentovat: „K tomu se nebudu vyjadřovat,“ řekl a zavěsil.

Dimun dostal Večerníčkovskou čepici
V Brně se objevil také Petr Dimun, bývalý mluvčí ministra Pavla Němce a muž, o kterém se hovoří jako o jednom z poradců Jiří Paroubka. Vytrvale prohlašoval, že se ocitl v Brně „úplně náhodou“. „Jel jsem opravdu jen kolem,“ tvrdil stále dokola.

Popřel, že by sehrál jakkoukoli roli v podání trestního oznámení na Miloše Zemana. O něm a o Tvrdíkovi se spekuluje, že nastrčili Jaroslava Nováka zvaného Večerníčka, aby udal Zemana kvůli podpisu smlouvy s advokátem Zdeňkem Altnerem. Zeman pak dva dny před sjezdem vystoupil ze strany. Odůvodnil to tím, že je přesvědčen, že za vším stojí Paroubek a jeho tým poradců.

Díky tomu dostal v pátek večer z recese od přítomných novinářů dárek: čepici, kterou nosí Večerníček, složenou z novin. Odmítl si ji ale nasadit.

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...