3. června 2014 18:18 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sobotka chce od Marvanové slyšet o problémech na ministerstvu

Helena Válková a Bohuslav Sobotka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Helena Válková a Bohuslav Sobotka | foto: ČTK

PRAHA Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se i přes vyřešení situace na ministerstvu spravedlnosti sejde ve středu s ministryní Helenou Válkovou (ANO) a její končící náměstkyní Hanou Marvanovou. Marvanová se po sporech s Válkovou vrací do advokacie a na její místo od středy nastoupí šéf legislativního odboru ministerstva financí Robert Pelikán.

Sobotka v úterý novinářům, kteří jej doprovázeli na cestě do Vídně, řekl, že bude chtít slyšet názor Marvanové na to, jak ministerstvo spravedlnosti funguje a kde vidí problematická místa. Od Válkové bude chtít garance, že resort splní legislativní úkoly, které má. K výměně Marvanové řekl, že je to v kompetenci ministryně.

O odchodu Maarvanové čtěte více ZDE:

Marvanová svůj odchod oficiálně oznámila v neděli po schůzce s Babišem. Zároveň uvedla, že jí šéf ANO nabídl, aby se stala jeho poradkyní na financích. Nabídku zvažuje.

Podle Válkové jsou důvodem neshody

Ministryně Válková tvrdí, že jádrem jejího několikaměsíčního sporu s Marvanovou bylo to, že náměstkyně nerespektovala její pozici šéfky ministerstva. Volila prý jiné postupy a metody jednání než Válková.

Marvanová to odmítá, za jejím odchodem údajně stojí nátlakové skupiny z justice či advokacie. Proti tvrzení, že na Marvanovou tlačila advokátní lobby v souvislosti s chystanými změnami advokátního tarifu, se dnes ostře ohradil předseda České advokátní komory Martin Vychopeň.

Jednou z neshod mezi Marvanovou a Válkovou bylo údajně také jmenování předsedů krajských soudů v Brně a Ústí nad Labem.

ČTK, Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?