18. srpna 2017 14:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sobotka po teroristickém útoku ve Španělsku: ‚Česku žádné nebezpečí nehrozí‘

Bohuslav Sobotka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohuslav Sobotka | foto: ČTK

OLOMOUC Česku po čtvrtečním teroristickém útoku ve Španělsku nehrozí žádné nebezpečí podobného úderu teroristů, a není proto důvod zavádět zvláštní bezpečnostní opatření, řekl v pátek v Olomouci novinářům premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Dodal, že při útoku v Barceloně nebyl zabit ani zraněn žádný Čech.

„Podle informací, které jsem obdržel od ministra vnitra a také od bezpečnostních služeb, v České republice v souvislosti s tím útokem, ke kterému došlo ve Španělsku, nehrozí žádné aktuální nebezpečí nějakého teroristického útoku,“ řekl Sobotka.

Podle premiéra zatím není důvod zavádět v Česku zvláštní bezpečnostní opatření. „My bychom k nim přistoupili v okamžiku, kdy bychom měli indicie, že takovéto riziko útoku aktuálně hrozí České republice,“ uvedl Sobotka. Dostupné informace podle něj ale hovoří o tom, že není žádná souvislost mezi útoky ve Španělsku a děním ČR.

Čeští politici v pátek vyjadřují Španělsku soustrast po atentátu, který si vyžádal 14 obětí. Praha na jejich památku dá v pátek večer nasvítit Petřínskou rozhlednu španělskými barvami. „Odeslal jsem španělskému předsedovi vlády kondolenční dopis. Vyjádřil jsem upřímnou soustrast za celou Českou republiku a českou vládu pozůstalým obětí teroristického útoku ve Španělsku. Vyjádřil jsem také plnou podporu španělské vládě v jejím boji s terorismem,“ uvedl Sobotka, který ocenil, že se španělským bezpečnostním silám podařilo v noci na pátek zlikvidovat druhý hrozící teroristický útok.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz