2. ledna 2017 12:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sobotka: Pokud se Zeman rozhodne kandidovat na prezidenta, zařadíme ho do referenda

Miloš Zeman a Bohuslav Sobotka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman a Bohuslav Sobotka | foto: MAFRA - Dan Materna

PRAHA Premiér Bohuslav Sobotka v tradičním novoročním rozhovoru potvrdil, že ČSSD uspořádá vnitrostranické referendum k prezidentské volbě. Straníci si budou moci zvolit ze všech kandidátů na prezidenta. Pokud se Miloš Zeman rozhodne kandidovat, zařadí ho do referenda i ČSSD.

„Počkáme si, jestli Miloš Zeman ohlásí svoji kandidaturu, pokud ano, tak ho zařadíme mezi lidi, ke kterým se budou moci naši členové vyjádřit,“ sdělil předseda sociální demokracie. Podle premiéra by každý ze sociálních demokratů měl mít právo zvolit si mezi těmi, kteří svoji kandidaturu ohlásí, nebo již ohlásili.

„Vedení ČSSD by názor členské základny mělo respektovat,“ řekl v Sobotka na Nový rok v České televizi. Jeho názor na důležitost prezidentských voleb byl však mírně skeptický. Podle jeho slov jsou „volby do Poslanecké sněmovny jsou mnohem důležitější“.

„Při vší úctě k volbě prezidenta republiky, rozhodující pravomoci má vláda, předseda vlády. Vláda rozhoduje o životních podmínkách obyvatel, nikoli prezident,“ dodal premiér v rozhovoru, který předcházel obědu premiéra s prezidentem.

mhMartin Hampejs

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz