Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka -1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sobotka potvrdil, že ministerstvo práce povede žena

Bohuslav Sobotka  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohuslav Sobotka | foto: ČTK

PRAHA Budoucí premiér Sobotka potvrdil, že ministerstvo práce povede v nové vládě žena. Vybírá z pěti kandidátek. Nominantku zveřejní v pátek. Kandidátkou na ministryni práce a sociálních věcí za ČSSD je i náměstkyně olomouckého hejtmana Yvona Kubjátová.

Předseda sociální demokracie a budoucí premiér Bohuslav Sobotka se s ní sešel ve čtvrtek ráno. Potom jednal také s další kandidátkou, stranickou odbornou mluvčí pro lidská práva a rodinu Michaelou Marksovou Tominovou. Do Lidového domu dorazila rovněž zástupkyně jihočeského hejtmana Ivana Stráská.

"Krásně jsme si povykládali o sociální problematice, a to je vše," řekla novinářům při odchodu z Lidového domu Kubjátová. Debata se podle ní točila kolem fungování, respektive nefungování resortu. Marksová Tominová novinářům řekla, že pokud by nabídku vést ministerstvo dostala, přijala by ji. Se Sobotkou prý debatovali o prioritách resortu.

ČTĚTE TAKÉ:

"Velice dobře vím, co na resortu je, jsem si vědoma, že je to nelehká situace," uvedla Marksová Tominová. Problém je podle ní hlavně na úřadech práce ohledně výplaty dávek; navíc prý skoro přišly o původní funkci - aktivní politiku zaměstnanosti.

Už ve středu se Sobotka sešel se zlínskou radní Taťánou Valentovou Nersesjan a bývalou středočeskou radní Zuzanou Jentschke Stöcklovou. Dosavadní kandidát a radní kraje Vysočina Petr Krčál se nominace kvůli osobním důvodům před několika dny vzdal.

Stínovým ministrem práce byl dosud Roman Sklenák, který se ale stal předsedou poslaneckého klubu ČSSD a uvedl, že by preferoval sněmovní práci. Původně se mluvilo o tom, že v čele resortu by mohl být expremiér Vladimír Špidla, který ministerstvo řídil v letech 1998 až 2002. Špidla se ale stane šéfem Sobotkových poradců.

,
Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....