Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sobotní Music Infinity zazní klavírem

Česko

PRAHA V sobotu se pražskému Paláci Akropolis představí americký multiinstrumentalista a skladatel Keith Kenniff. V rámci hudební série Music Infinity zazní vedle elektroakustických Helios také jeho druhý nejplodnější počin, klavírní projekt Goldmund.

Kenniff pochází z Pensylvánie a své hudební základy založil na úspěšném studiu na Berkley College v Bostonu. Poprvé se představil pod svým pseudonymem Helios v roce 2004, kdy vydal debut Unomia. Pod jménem Goldmund o sobě dal vědět až o rok později čistě klavírní deskou Corduroy Road. Letos v létě se na trhu objevila už jeho celkově třetí deska The Malady of Elegance a na říjen chystá také novinku Caesura. Obě alba vychází na značce Type records.

Nejen hudební fajnšmekři, ale i kritici přijali tvorbu Keitha Kenniffa velmi vstřícně. Jeho aranžmá klidných ambientních melodií, jemné elektronické prvky a meditativní snovost skladeb nenásilně zhypnotizovaly nemálo náročných posluchačů takřka po celém světě.

Autor:

Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu
Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu

Sanytol je jedničkou u přípravků do kuchyně i koupelen, znáte ale dezinfekci na prádlo? Že ne? Zapojte se s námi do testování a vyzkoušejte novinku...