Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zpěvák byl stíhán za zabití fanouška, teď soud zamítl jeho žádost o odškodné

USA

  14:25
PRAHA - Soud ve středu zamítl žádost o odškodné 15 milionů korun, které požaduje po České republice americký metalový zpěvák Randy Blythe za trestní stíhání a vazbu. Blytha soudy v roce 2013 zprostily obžaloby ze zavinění smrti fanouška na pražském koncertu v roce 2010. Mladík tehdy nepřežil zranění hlavy po pádu z pódia, podle obžaloby ho Blythe strčil, což se ale neprokázalo.

Randy Blythe foto: wikipedia.org

Hudebník strávil kvůli vyšetřování měsíc v české vazbě, odkud se dostal na kauci. Odškodné nyní řešil Obvodní soud pro Prahu 2.

Ministerstvo spravedlnosti, které ve sporu zastupuje stát, vyplatilo Blythovi již dříve 37 tisíc korun za vazbu. Zpěvák nyní žádá 15 milionů jako nemajetkovou újmu a za vazbu dalších 555 tisíc. Blythe žije v USA a na rozhodnutí o odškodném nepřijel, k hlavnímu líčení ve své kauze v roce 2013 docházel.

Zpěváka Blythea jeho pražský proces inspiroval. Natočil temné video

Policie Blytha stíhala kvůli incidentu, kdy během koncertu jeho kapely Lamb of God vylezl na pódium fanoušek, který po střetu se zpěvákem spadl dolů. Mladík se při pádu vážně zranil na hlavě a později zemřel v nemocnici. Blythe kvůli tomu čelil obvinění z ublížení na zdraví s následkem smrti.

Blythe se vrátil kvůli koncertování do Česka koncem června 2012 a policie ho zadržela hned na letišti. Hudebník tehdy ještě nevěděl, čeho se případ týká, protože se o dřívějším úmrtí fanouška a policejním vyšetřování nedozvěděl. Zhruba měsíc strávil ve vazbě, na svobodu se dostal díky kauci.

V březnu 2013 Blytha Městský soud v Praze obžaloby zprostil s odůvodněním, že fanouška nezranil úmyslně. Začátkem června téhož roku potvrdil osvobozující verdikt i odvolací soud.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!