Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Soudkyně řídila bankrot manželů. Pak levně koupila jejich dům

Česko

  11:37
PRAHA - Do neobvyklého střetu zájmů se dostala pardubická soudkyně Jaroslava Zusková. Koupila dům zadlužených manželů, jejichž bankrot řídila a to i přes to, že dva zájemci nabídli za stavení více peněz. Na svém jednání Zusková čelící kárné žalobě nevidí nic divného.
Soudcovské kladívko (ilustrační foto)

Soudcovské kladívko (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Před dvěma lety soudkyně začala řešit případ manželů, které zruinovalo velké množství půjček. I přes svoji zanedbanost ji zaujal jejich vesnický dům se zahradou a stodolou. Rozhodla se, že ho koupí. Jenže nebyla sama - dva zájemci nabízeli 635 a 760 tisíc.

To přišlo Zuskové příliš, a tak zrušila přímý prodej a nařídila dražbu. "Říkala jsem si: Takhle to koupit nemůžu, ať to jde do dražby. A do té dražby se z těch zájemců nepřihlásil nikdo,“ přiznala Hospodářským novinám, které na případ upozornily. Plán vyšel a soudkyně dům získala za vyvolávací cenu 600 tisíc korun. Dnes v něm bydlí a opravuje ho.

Proč bych to nemohla udělat?

Ve svém jednání nespatřuje sebemenší problém. "Rozumím, na co se chcete zeptat: Jestli mi to nepřipadá blbé. Ale proč bych nemohla koupit ve veřejné dražbě něco, co chci?“ pokládá si otázku. Jiný názor však mají její nadřízení.  "Vidíme v tom střet zájmů,“ potvrdila mluvčí královéhradeckého soudu Jana Kliková. 

Zusková by tak v krajním případě mohla přijít o místo, překvapivě jí to však vůbec nevadí. "Víte, abych vám pravdu řekla, mně je to docela jedno. Mě už tahle práce přestává bavit,“ přiznává bezelstně.

Na veřejnosti se o konkurzní soudkyni z Pardubic mluvilo už v roce 1999. Tehdy ohlásila, že doma našla stotisícový úplatek od advokáta, jehož případ řešila. Případ nakonec zůstal otevřený, Zusková totiž korupci nenahlásila na policii.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?
VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?

Rok se s rokem sešel a vy znovu můžete rodinné výlety využít k velké hře na eMiminu. Pravidla hry jsou tentokrát ještě jednodušší. O co hrajeme? O...

Mohlo by vás zajímat