25. dubna 2008 13:44 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Soudkyně: Ústava nás nezajímá

Soud - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soud - ilustrační foto | foto: Lidové noviny

PRAHA Dvě soudkyně Okresního soudu v Teplicích se provinily, když nařídily justiční stráži zabavovat lidem bezprostředně po vstupu do budovy soudu mobilní telefony a jiná zařízení, kterými je možné pořídit zvukový záznam. Soudkyně Veronika Filevová byla uznána vinnou, ale soud ji obvinění zprostil, protože předsedkyně soudu Eva Tilleová se vzdala své funkce a kárné řízení proti ní bylo zastaveno.

Vrchní soud se zabýval také výrokem Filevové během líčení 19. prosince loňského roku. Při dohadování s veřejností pronesla větu "Ústava mě momentálně nezajímá". Soud ji uznal vinnou i z tohoto jednání. Nenařídil však žádný kárný postih, protože podle něj byla již soudkyně dostatečně potrestána samotným kárným řízením.

Filevová se u soudu k oběma bodům kárné žaloby přiznala.

Návrh na kárné řízení podal předseda Krajského soudu v Ústí nad Labem na podnět lidí, kteří se v daný den zúčastnili veřejného soudního jednání, kterému předsedala právě Filevová. Jedním ze stěžovatelů byl i obžalovaný, jehož případ soudkyně projednávala. Ten ve svém podnětu k zahájení kárného řízení napsal, že justiční stráž se přístroje snažila odebrat jen lidem, kteří přišli právě na jednání.
Lidovky.cz

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem
Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako Ponožkový den. Podpořit lidi s tímto postižením může každý. Stačí si obléknout veselé ponožky a hlavně každou jinou.

Najdete na Lidovky.cz