Přímým důvodem pro podání žaloby byly jeho tři schůzky s ostravskou žalobkyní Zlatuší Andělovou, jejíž úřad na kauzu Čunek dohlížel. Na všech třech přitom Kučeru doprovázel exministr spravedlnosti Pavel Němec - na té poslední již jako externí poradce premiéra Mirka Topolánka - a na dvou nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká.
Andělová o schůzkách sepisovala záznamy. Z nich plyne, že se Kučera mohl dopustit jejího ovlivňování. O Čunkovi se mluvilo již na první z nich. Tehdy se podle Andělové návštěvníci vyptávali, jestli policie ví o ukládání milionových částek Čunkem. Na druhé prý Kučera navrhoval, aby se Čunkovo vyšetřování protáhlo - neboť jeho osoba je prý „velkým problémem pro vládu“. Na třetí květnové prý Kučera oznámil, že „hrozí pád vlády“, a nezávislost justice proto „musí jít stranou“.
Kučera ve své výpovědi slova Andělové odmítl a citované výroky popřel: „Jsem v justici 40 let a vždy jsem se snažil její nezávislost prosazovat. Proč bych se měl na stará kolena zbláznit a říkat něco takového?“ ptal se. Schůzky přiznal, byly ale prý jen dílem náhody nebo setkáním známých. Sporné výroky si podle něj Andělová vymyslila a záznamy prý sepsala až dodatečně. Vytvořila si tak podle něj „štít“, který ji ochránil před trestem za údajně z její strany zpackanou kauzu Čunek: „Teď proti ní nikdo nezasáhne, byl by to další akt justiční mafie.“
Soudce Viktor Mach chtěl vyslechnout také Andělovou a další žalobce. Ti to ale s vysvětlením, že by je mohl čekat trest, odmítli - Vesecká je totiž nezbavila mlčenlivosti. Mach odmítl, že by chyboval, nepočítal totiž podle svých slov s tím, že by v kárném řízení musel žádat o zproštění mlčenlivosti. Jednání pokračuje v srpnu - snad již s poněkud „hovornějšími“ svědky.