Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Sovětskij sport: Češi dostali výprask

MOSKVA Za výprask označil včerejší Sovětskij sport sobotní vítězství ruských hokejistů 4:3 nad domácí reprezentací na Českých hokejových hrách v Liberci.

„Naši chlapci roznesli Čechy na jejich území. Vyhráli, porvali se ve rvačkách. Sborná dokázala, že má charakter,“ zdůraznil deník a usoudil, že Češi se přepočítali, pokud chtěli Rusy zastrašit.

Za jednoho z hlavních antihrdinů zápasu Sovětskij sport označuje – navzdory „překrásnému“ vyrovnávacímu gólu na 1:1 – útočníka Jana Marka, kterému přičítá přeměnu utkání v opravdovou válku se 134 trestnými minutami jen za první třetinu.

„Zápasy s Českem jsou pro nás vždy zásadní. Mnozí Češi hrají v klubech KHL. Stále se pokoušejí nám cosi dokazovat a my je zase přesvědčujeme, že jsme stejně silnější,“ prohlásil Proškin.

Podle deníku kladla sborná ve rvačkách tak tvrdý odpor, že své schytal i Jaromír Jágr, který „nehledě na dvě přihrávky byl prakticky neviditelný“.

Podle autora jednoho z gólů Těreščenka „to nebyl prostě zápas, ale bitva charakterů, kost na kost“, ve které se nakonec Češi začali Rusů bát.

Nejvíce nenáviděným ruským hráčem se přitom stal Alexandr Radulov, který podle listu dováděl české fanoušky k šílenství. „Vlepil jsem jednu Markovi do tváře,“ přiznal útočník Ufy, podle kterého Marek musel pykat za udeření ruského brankáře. Údajně by však uvítal, pokud by tak vynikající hokejista přestoupil do jeho klubu.

Podle listu Izvěstija prý Marek požádal trenéry, aby na mistrovství světa nenasazovali jeho trojku proti Radulovově útoku.