Středa 1. května 2024, Svátek práce

Sparta počtvrté selhala

PRAHA Hokejová Sparta tápe. Pražané prohráli počtvrté za sebou, navíc během čtyř zápasů inkasovali dvacet branek. Včera Holešovičtí podlehli v dohrávce 37. kola extraligy Karlovým Varům, když výhru Západočechům přiblížil dvěma góly Jan Košťal. Sparta – Karlovy Vary 2:4 Zvlášť smolné období prožívá Karel Pilař. Reprezentační obránce si přišel minulý týden do Sparty zlepšit náladu po nepovedeném angažmá v ruském Magnitogorsku. Jenže místo pohody přišly čtyři porážky v řadě. „Sparta měla nejlepší obranu, pak jsem přišel já a už nemá. Asi ještě nejsme dostatečně sehraní,“ sypal si Pilař popel na hlavu.

Pražanům se hlavně nedaří začátky zápasů, během čtyř porážek pokaždé inkasovali gól jako první. „Mluvíme o tom, že si pohlídáme začátek, ale pořád nám to nevychází,“ přiznal Pilař.

Hrubou chybu sparťané předvedli i včera, když v 29. minutě Broš nahrál před brankou přímo na hokejku Janu Košťálovi. „Nějaký sparťan mi to pěkně namazal. Vůbec jsme to nečekal, určitě to nečekal ani sparťanský gólman,“ líčil Košťál.

O dvě minuty později sice sparťané snížili na rozdíl jediného gólu, ale Karlovy Vary rozhodly o výhře dalšími dvěma trefami ve třetí třetině. „Jeli jsme na Spartu s tím, že musíme hrát dobře ve středním pásmu a nebýt vylučovaní. Nedávno jsme s tím měli problémy, ale teď nám naše taktika vyšla,“ pochvaloval si Košťál.

Branky a nahrávky: 31. Jan Hanzlík (Broš), 56. Kratěna (Jan Hanzlík, Broš) -10. Melenovský (Skladaný), 29. Košťál, 41. Košťál (Dej), 53. Sailer (Kristek, Zucker). Rozhodčí: Homola - Křivský, Guth. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 4935. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:2.