Sparta si v samém závěru uřízla ostudu

PRAHA Zbývalo jen pár vteřin a na účet Sparty mohlo jít povinné vítězství. Jenže letenští fotbalisté neuhlídali poslední přímý kop FC Lausanne a s týmem ze druhé švýcarské ligy pouze remizovali 3:3.

„Je to velké zklamání. Nevyužili jsme příležitosti, hloupě inkasovali, a takhle to dopadlo,“ zlobil se trenér Jozef Chovanec.

Už od začátku to bylo až nebývalé drama. Neuplynulo totiž ani šest minut a kdysi slavný tým z města ležícího na pobřeží Ženevského jezera na Letné vedl. Hned při prvním rohu hostů obránce Meoli vyskočil nejvýše a pohodlně zakončil. Sparta začala bít na poplašné zvony.

S kým jiným by měla uhrát důležité body o postup než se soupeřem, který v roce 2003 zbankrotoval a postupně se škrábe zpět mezi švýcarskou elitu?

To všechno si ovšem brzy uvědomili i Letenští a už za tři minuty slavili vyrovnání. Trenérem Chovancem poslední dobou tolik kritizovaný záložník Sionko jako by chtěl ukázat, že do základní sestavy patří. Utekl po pravém křídle a vyslal centr do vápna, kde chyboval stoper Katz a nabídl šanci Bonymu Wilfriedovi. Útočník z Pobřeží slonoviny si míč zpracoval na prsa a i v pádu mířil přesně.

Bony předvedl krásný lob Tím ale domácí nátlak nekončil a k obratu došlo o jedenáct minut později. Tentokrát se zaskvěl bek Ondřej Kušnír, jenž poprvé od vleklého zranění kotníku vyběhl na trávník už od začátku zápasu.

Scénář byl podobný jako u Sionkovy trefy. Míč doplaval vzduchem až ke slovenskému středopolaři Kuckovi, který ho s vypětím všech sil dopravil do brány.

Nejkrásnější podívanou připravil promrzlým divákům Wilfried. Ve 25. minutě se objevil sám před brankářem. Místo aby se snažil rychle a zbrkle zakončit, zasekl balon a obloučkem přeloboval padajícího gólmana.

Krásnou parádou ale všechno důležité nekončilo, právě naopak. Hra se postupně vyrovnala a Lausanne znovu připomnělo, proč se v minulé sezoně probojovalo až do finále švýcarského poháru a v předkole Evropské ligy vyřadilo Lokomotiv Moskva. Záložník Steube skóroval z dálky a ostuda byla na spadnutí.

Přesto se zdálo, že vítězství Spartě neuteče. Když ale promarnila několik jasných příležitostí a v poslední minutě nastavení inkasovala, bylo po nadějích.

Sparta darovala soupeři bod a ve své základní skupině Evropské ligy je až za Palermem, které na vlastním hřišti prohrálo s CSKA Moskva 0:3.

Sparta Praha 3 FC Lausanne 3

Branky: 10. a 23. Wilfried, 20. Kucka - 6. Meoli, 75. Steuble, 90.+6 Silvio. Rozhodčí: Asumaa - Gestranius, Munukka (všichni Fin.). ŽK: Sionko - Marazzi, Meoli. Diváci: 12.430. Poločas: 3:1 Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Sionko, Vacek, Kucka, Podaný (80. Kladrubský) - Wilfried (76. Kweuke), Kadlec (90.+3 Matějovský). Lausanne: Favre - Rochat, Katz (82. Roux), Meoli, Sonnerat - Steuble, Marazzi, Celestini, Pasche (68. Tosi) - Munsy (75. Avanzini), Silvio. Palermo - CSKA Moskva 0:3. 1. CSKA Moskva 3 3 0 0 9:0 9 2. Sparta Praha 3 1 1 1 6:8 4 3. Palermo 3 1 0 2 3:6 3 4. Lausanne 3 0 1 2 3:7 1

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...