Pondělí 13. května 2024, svátek má Servác

Sparta veze z jihu Čech tři body

Statistiky a ohlasy na zápasy 48. kola hokejové O2 extraligy

Vedoucí celek hokejové extraligy nestačil v zápase 48. kola na pátou Spartu.

Domácí dokonce nevstřelili ani branku a hostující gólman Tomáš Duba tak vychytal druhé čisté konto v řadě a páté v této sezoně.

Č. Buděj. - Sparta 0:4

Brankáře hostí Tomáše Dubu zastihl závěr základní části hokejové extraligy v dobré formě. Dvojnásobný juniorský mistr světa udržel ve dvou zápasech za sebou čisté konto a i díky němu se úřadující mistr drží na pátém místě tabulky zajišťujícím přímý postup do čtvrtfinále play off.

„Dvě nuly za sebou potěší každého brankáře a já jsem rád, že ta druhá nula se mi povedla právě proti výbornému týmu Budějovic,“ řekl šestadvacetiletý Duba. V pátek ho ani jednou z 26 střel nepřekonali střelci Ústí nad Labem. Proti Českým Budějovicím si Duba připsal 32 úspěšných zákroků. Důležitý byl zejména jeho zásah ve třetí třetině, kdy jej za stavu 2:0 nepřekonal Ondřej Veselý.

„Byla to vyložená gólová situace, ale mně se naštěstí vydařil dobrý zásah. Když pak domácí v protiútoku dostali třetí gól, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Od té chvíle už trochu přestali hrát“ uvedl Duba spokojeně.

Hra Sparty se podle něj začíná zlepšovat. Pražský tým už se vyrovnal s náročným lednovým programem, kdy startoval na turnaji evropských mistrů Super Six v Petrohradu. „Je na nás vidět, že se v posledních zápasech sehráváme a naše výkony jdou nahoru. Únava z Petrohradu už je pryč,“ dodal člen širšího reprezentace. čtk, spo Branky a nahrávky: 28. Melichárek (Jerofejevs), 43. M. Hlinka (P. Nedvěd), 44. Langhammer (Netík), 59. Ton (Vykoukal). Rozhodčí: Polák - Čížek, Prchal. Vyloučení: 9:9, navíc Černošek (Sparta) 10 min.

Využití: 0:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).

Třetiny: 0:0, 0:1, 0:3.

Slavia - Zlín 2:0

Branky a nahrávky: 50. J. Novák (Klepiš), 60. Bednář (Kadlec). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.) - Kalivoda, Bláha. Vyloučení: 6:7, navíc Sup (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4663. Třetiny: 0:0, 0:0, 2:0.

Vladimír Růžička (Slavia): „Hrálo se především dozadu.“ Rostislav Vlach (Zlín): „Rozhodl jeden faul a šikovná střela.“

Pardubice - Plzeň 3:1

Branky a nahrávky: 5. Rolinek (Nikolov), 40. Havíř (Pucher), 60. Cetkovský (Rolinek) - 32. Důras (Cartelli). Rozhodčí: Pešina -Čech, Dřínovský. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 7652. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0.

Jiří Šejba (Pardubice): „Utkání zlomila naše druhá branka.“ Radim Rulík (Plzeň): „Podržel nás Málek, který chytal výborně. Zklamali jsme v koncovce.“

Třinec - Vítkovice 4:1

Branky a nahrávky: 44. Martynek (Peterek), 49. Tomík (Výtisk), 51. D. Moravec (Štefanka), 51. P. Barinka (Peterek) - 34. P. Hubáček (Jurečka). Rozhodčí: Minář - Bejček, Svoboda. Vyloučení: 7:8, navíc Klimek (Vítkovice) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4012. Třetiny: 0:0, 0:1, 4:0.

Jiří Juřík (Třinec): „Nastartovala nás branka v přesilovce.“ Petr Bolek (Vítkovice): „Utkání jsme prohráli dvouminutovým výpadkem, kdy soupeř dal tři góly.“

Karlovy Vary - Ústí 5:3

Branky a nahrávky: 4. Dobroň (Kumstát), 8. V. Polák (Pech), 16. Milan Procházka (Němec), 22. Milan Procházka (Kristek), 44.

Kumstát (Dobroň) - 30. Janků (Pazourek), 44. Šaffer (Janků), 58. V. Novák (Vágner).

Rozhodčí: Husička - Chytil, Bryška. Vyloučení: 8:8, navíc Melenovský (K. Vary) 10 min., A. Novotný (Ústí n. L.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3320. Třetiny: 3:0, 1:1, 1:2.

Zdeněk Venera (K. Vary): „Čekal nás těžký zápas, protože Ústí získalo několik dobrý hráčů.“ Jan Votruba (Ústí): „V závěru jsme byli domácím důstojným soupeřem.“

Znojmo - Kladno 3:2

Branky a nahrávky: 12. Kucharczyk (Selingr), 29. Kotaška (R. Procházka), 51. R. Procházka (Demel) - 16. Šmach (Ševc), 54. Horna (Bělohlav). Rozhodčí: Turčan - Kis, Padevět. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 3216. Třetiny: 1:1, 1:0, 1:1.

Václav Sýkora (Znojmo): „Zápas jsme si zkomplikovali v poslední třetině zbytečnnou brankou.“ Petr Kasík (Kladno): „Nestačí hrát dobře jen v poslední třetině.“

Litvínov - Liberec 3:2p

Branky a nahrávky: 36. Reichel (Lukeš), 55. Lukeš z trestného střílení, 61. Branda -7. Rapáč (Dušek), 29. Pabiška. Rozhodčí: Homola - Kabourek, Lhotský. Vyloučení: 8:9, navíc Bahenský a L. Poživil (oba Litvínov) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6440. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 - 1:0.

Petr Rosol (Litvínov): „Rychlejší prodloužení jsem nezažil, ani jsem se nestihl podívat a bylo po něm.“ Vladimír Čermák (Liberec): „Prodloužení jsme bohužel nezvládli.“

Události kola

* Hlinkův gólový návrat.

Téměř po devíti letech se slovenský útočník Miroslav Hlinka střelecky prosadil v dresu Sparty.

* Pět vteřin. Pouze tak dlouho trvalo prodloužení mezi Litvínovem a Libercem, než domácí Branda vstřelil gól.

Hvězdy kola

1. Tomáš Duba (Sparta) Druhý zápas po sobě udržel mladý gólman čisté konto.

2. Radek Procházka (Znojmo) Na vyrovnávací branku nahrál a rozhodující sám dal.

3. Milan Procházka (K. Vary) Dvěma góly dovedl svůj tým k výhře.

14. HC Slovan Ústečtí Lvi 48 6 6 8 28 99:179 38

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry