Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sparta zahájila přípravu s hosty

Česko

Holešovičtí hokejisté trénovali s ofenzivními esy Markem, Hlinkou a Hlaváčem

PRAHA Takovou sestavu by trenér Pavel Hynek v extralize určitě rád přivítal. Hokejová Sparta včera zahájila přípravu na ledě i s řadou hostů zvučného jména. Po ledě Tesla Arény se proháněl nejlepší střelec ruské KHL Jan Marek i dvojice ofenzivních hvězd švédské Elitserien Jaroslav Hlinka a Jan Hlaváč.

Zatímco Marek jen nabíral formu před další rokem v Magnitogorsku, Hlinka s Hlaváčem by mohli Holešovické krátkodobě posílit.

Kvůli švédskému daňovému systému je totiž pro tamější kluby výhodnější, když se na sever vydají až v půlce října. A úvod ligy by oba reprezentanti mohli strávit právě ve svém mateřském klubu.

Pražané testují beka Devečku „Posílení o Jardu Hlinku s Honzou Hlaváčem se dolaďuje. Byli bychom rádi, kdyby to dobře dopadlo,“ přál si Hynek. Ten na lavičce Pražanů nahradil Františka Výborného, který se posunul na místo asistenta.

Kdalším změnám došlo i v sestavě. Obranné řady opustili Karel Pilař s Liborem Procházkou, opačným směrem zamířil Jaroslav Mrázek, který se do Sparty vrátil z hostování ve Znojmě. Holešovický led včera „ochutnal“ i slovenský zadák Dušan Devečka. „Hrál poslední roky ve Slovanu Bratislava. Je tady na zkoušku do 11. srpna, sháníme totiž nějakého beka,“ vysvětlil Hynek. Ke změně došlo i v brankovišti, jedničkou by se měl stát Jan Chábera, který dosud působil v Plzni. Dres s eskem na prsou opět oblékl i olympijský šampion Martin Ručinský. Ten v minulé sezoně odehrál v extralize jen 19 zápasů kvůli problémům s kyčlí. „Martin se cítí výborně. Věřím, že mu zdraví vydrží až do konce sezony. Uvidíme, jak se to projeví v zátěži, ale věřím, že nebude potřebovat ani žádné zvláštní úlevy,“ líčil Hynek.

Ručinský však zatím neuzavřel se Spartou kontrakt, o jeho osudu bude jasněji během několika týdnů.

Autor: