Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Spartu dotáhl k výhře Výborný

Pražané zvítězili i ve druhém čtvrtfinále se Zlínem, brankář Přikryl se blýskl čistým kontem

PRAHA Ten stadion musí nenávidět. Hokejistům Zlína se ani včera nepodařilo získat historicky první výhru na sparťanském ledě v play off, když během druhého čtvrtfinále nedokázali vstřelit ani branku. Naopak dvěma góly se stejně jako v pondělí blýskl kapitán Sparty David Výborný. Holešovičtí tak odjedou do Zlína za stavu série 2:0.

Sparta – Zlín 4:0 Pražané podobně jako v pondělí začali zápas náporem, z úvodního tlaku ale nic nevytěžili.

Pak o sobě dali vědět hosté, sparťanský gólman Přikryl však odolával. „Začali jsme ve velkém klidu, prvních pět šest minut byl Zlín nebezpečnější. Petr Přikryl nás podpořil super výkonem, vzadu to zavřel,“ chválil Výborný svého spoluhráče. Od úvodních minut bylo také jasné, že na ledě budou k vidění opět strkanice. Po jedné z nich padl i první gól, když zmatek v brankovišti vyvolaný dorážejícím Brošem potrestal Výborný. „V play off padají jiné branky než v základní části. Chce se to hodně tlačit do brankáře, góly totiž hodně padají právě odtamtud,“ přiznal Výborný.

Ve dvanácté minutě zvýšil na 2:0 Koreis a od té doby držela Sparta otěže zápasu pevně ve svých rukou. „Prostě se nám nedařilo. Výsledek 4:0 hovoří za všechno,“ kroutil hlavou útočník Zlína Jaroslav Balaštík.

„Bez gólu nemůžeme vyhrát. V domácích zápasech snad přidáme a uděláme nějaké vítězství,“ doufal asistent zlínského kouče Rostislav Vlach.

Hosté doplatili opět na svoji nedisciplinovanost, když řada hráčů oslabovala svůj tým zbytečnými zákroky. Člen elitního zlínského útoku Jaroslav Balaštík odseděl na trestné lavici dokonce 14 minut. „Je to špatný, prostě jsem to pokazil. Nemělo by se mi to stávat, je to chyba. Ani v jednom čtvrtfinále se nám nepodařilo udržet nervy na uzdě. A to v play off rozhoduje,“ přiznal Balaštík.

Zatímco první zlínský útok se trápil, ten sparťanský zářil. Jeho pravé křídlo – Výborný – zakončilo pražský dvojzápas s bilancí čtyř branek a jedné asistence.

„Jsem rád, že jsem týmu trochu pomohl. Ale hraje nás dvacet, není to o jednom člověku,“mínil skromně Výborný.

„První lajně Sparty se daří, dává branky, a proto vyhrávají. Nám to zatím nejde a v tom je mezi oběma týmy rozdíl,“ připustil Balaštík. Série se nyní stěhuje do Zlína, kde v pátek pokračuje již třetím zápasem.

Branky a nahrávky: 10. D. Výborný (S. Hudec), 13. Koreis (Hromas, Hrdel), 40. D. Výborný (Ton, Netík), 48. Mrňa (Hromas). Rozhodčí: Hodek, Turčan – Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 11:9, navíc Gulaši, Koreis – Balaštík, Andrašovský – všichni 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6832. Třetiny: 2:0, 1:0, 1:0. Stav série: 2:0.