Čtvrtek 2. května 2024, svátek má Zikmund

Spartu potopila gólová smršť v závěru

KARLOVY VARY Hokejisté Karlových Varů ve třetím semifinále použili proti Spartě její vlastní zbraně. Pražané jsou v play off nejúspěšnějším týmem v početních výhodách, ale včera v nich kralovali Západočeši. Domácí využili dvě přesilovky, sparťané jen jednu, a navíc pohrdli téměř minutovou dvojnásobnou početní výhodou. Karlovy Vary - Sparta 5:3 Až do 54. minuty se v Karlových Varech hrál vyrovnaný souboj, potom přišla tříbranková smršť v podání domácích, na kterou dokázali Pražané zareagovat pouze snížením.

Domácím se ostatně povedl lépe i vstup do třetího utkání série. Na začátku deváté minuty vypálil v přesilovce od modré čáry zadák domácích Němec a jeho bombu tečoval do branky Jan Košťál. Sparťané stačili do konce třetiny vyrovnat, když Mensatora nad lapačkou prostřelil Langhammer. A na začátku druhého dějství přišel dokonce sparťanský obrat, když si v početní výhodě pohrála dvojice Broš-Kratěna s domácí obranou. Oba si několikrát rychle vyměnili puk a druhý jmenovaný střílel do prázdné branky.

O pár minut později bylo opět vyrovnáno. Lukáš Pech vystřelil puk směrem na branku hostů a s pomocí teče beka Hanzlíka našel skulinku v Přikrylově postoji. „Byl to zlomový gól. Takový nesmím dostat. Beru ho na sebe,“ kál se gólman Sparty.

Pokračování na straně 23

Dokončení ze strany 24

Rozhodující okamžiky se odehrály v závěru. Nejprve Pražané nevyužili dvojnásobnou početní převahu. Pak jim ukázali domácí, jak se využívají přesilovky. Řezníčkovu střelu přesně tečoval Košťál a střelecké statistiky play off si ještě vylepšili Skladaný a Němec. Koreisovo snížení už znamenalo kosmetickou úpravu výsledku.

Zřejmě nastal nejvyšší čas vytasit sparťanský trumf. Možná už dnes se na ledě objeví po čtyřech měsících Martin Ručinský.

Branky a nahrávky: 9. Košťál (Němec, Skuhravý), 25. Pech (Dej), 54. Košťál (Řezníček, Skuhravý), 57. Skladaný (Melenovský, Milan Procháka), 58. Němec (Pech, Dej) - 19. Langhammer (Hromas, Koreis), 22. Kratěna (Broš), 59. Koreis (L. Procházka). Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 4230. Třetiny: 1:1, 1:1, 3:1.