Pátek 3. května 2024, svátek má Alexej

Spartu zachránil střídající Kolář

KLADNO Až ve druhé půli dokázali fotbalisté Sparty dojít na kladenském stadionu k očekávanému výsledku. O výhru 1:0 ale mohl vedoucí tým ligy ještě na poslední chvíli přijít. V nastaveném čase po střele Zachariáše vyhlavičkoval Řepka míč z prázdné branky.

„Spokojený můžu být jen s tím, že jsme zápas zvládli výsledkově,“ uvažoval proto střízlivě trenér Sparty Michal Bílek. „Je chyba, že jsme se ke konci příliš zatáhli, ale body odsud jsme za každou cenu chtěli,“ tvrdil střelec jediného gólu Daniel Kolář.

Sparťané se od začátku tlačili do ofenzivy, ale stále častěji poznávali, že kladenský obranný val jim příliš možností nedovolí.

Středočeši vystavěli kolem své šestnáctky až devítičlenný val a sparťanské kombinace se jen těžce prosazovaly. Kromě toho předposlední tým ligy toho nepředvedl o mnoho víc. „Chybí nám fotbalová chytrost a to nás sráží. Pokud nezlepšíme koncovku, tak se nehneme z místa,“ konstatoval trenér Kladna Jaroslav Šilhavý.

Koncovka přinesla emoce Po přestávce domácí zjevně vsadili všechny síly na ubránění remízového výsledku.

Pak už přišel rozhodující moment zápasu: domácí se tak soustředili na ubránění Doška, až zapomněli na dalšího náhradníka Koláře a ten v 73. minutě patičkou poslal míč za Pavlíkova záda.

Kladenští se následně vrhli konečně do útočení, ale největší možnost promarnili v 84. minutě, kdy Sivok prohrál první z mnoha hlavičkových soubojů s Kroupou, ale Grigar nakonec nadvakrát míč komplikovaně zkrotil.

Dramatická koncovka přinesla emoce, ale ne změnu skóre. V nastaveném čase zůstal poblíž středové čáry po souboji s brankářem Pavlíkem ležet Matušovič. „Srazili jsme se a on po mně plivnul,“ popsal Matušovičovo chování kladenský gólman. Rozhodčí za to protestujícího záložníka vyloučil.

Matušovič se k incidentu po zápase nechtěl vyjádřit. Klubový mluvčí Jakub Otava tlumočil pouze jeho vyjádření, že plivnutí si neodpustil ani Pavlík. „Pokud se ukáže, že skutečně plivnul na protihráče, jak tvrdí rozhodčí, zachováme se podle toho, že jako platný hráč základní sestavy oslabil tým pro další zápas,“ slíbil Bílek bez dalšího upřesnění.

***

SK Kladno 0

Sparta Praha 1

Branka: 73. Kolář. Rozhodčí: Jílek – Ondo, Kubáň. ŽK: Kroupa – Došek. ČK: 90+3. Matušovič. Diváci: 4000 (vyprodáno). Poločas: 0:0. Kladno: Pavlík – Bartoš, Killar, Beneš, Jablonský – Brunclík (78. Kousal), Szabo, Hochmeister, Čáp (73. Cigánek) – Klinka (89. Zachariáš), Kroupa. Sparta: Grigar – Voříšek, Sivok, Řepka, Kadlec – Kisel (57. Kolář), Horváth, Hušek, Matušovič – Kulič (46. Došek), Slepička (89. Kladrubský).