„Spiderman“ v Ostravě bral v bytech, na co přišel

OSTRAVA Šestadvacetiletý muž podle ostravské policie lezl okny do bytů a tam kradl. Mnohdy mu nevadilo, že v bytě jsou jeho obyvatelé. Bral vše, co mohl zpeněžit. Celkem má na svědomí sedmnáct případů s celkovou škodou přesahující 200 tisíc korun.

Zloděj v Ostravě řádil od února do 12. června. „Vybíral si starší bytovou zástavbu v Ostravě. Do bytů vnikal otevřenými okny v kteroukoliv denní dobu. Neváhal ani k oknům šplhat po zdech,“ uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Dodala, že pryč si pak odnášel vše, co bylo v jeho dosahu - kabelky, doklady, platební karty, kamery, notebooky, šperky, peníze, telefony. V jednom z bytů odcizil dokonce dvacet dámských kabelek. Občas se stalo, že jej v bytě vyrušili jeho obyvatelé. Například do bytu v Ostravě - Mariánských Horách vnikl v době, kdy jeho sedmašedesátiletá majitelka ve vedlejší místnosti luxovala. Zamkl se v obývacím pokoji. Když pak žena zjistila, že dveře jsou uzamčené, z místa utekl i se stříbrnými příbory a dalšími věcmi za 32 tisíc korun.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Vstoupit do diskuse

První kočárek navržený pro maximální blízkost: Vyzkoušely jsme Thule Charm 2 in 1
První kočárek navržený pro maximální blízkost: Vyzkoušely jsme Thule Charm 2 in 1

Hledáte kočárek, který vaše miminko dokonale ochrání, poskytne mu prémiové pohodlí a vám umožní mít ho neustále na očích a na dosah? V redakci jsme...

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.