1. března 2013 7:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Se splácením dluhu za kampaň Fischerovi pomůže podnikatel Dráb

Jan Fischer při volbách | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Fischer při volbách | foto: MAFRA: Tomáš Krist

PRAHA Se splacením dluhu za prezidentskou kampaň Janu Fischerovi pomůže podnikatel Ladislav Dráb, spolumajitel energetické skupiny CE Group. Dráb, který je Fischerovým známým, chce také ještě jednat s věřiteli. Informuje o tom Mladá fronta Dnes.

"Dám dohromady ještě nějaké lidi a Janu Fischerovi finančně pomůžeme tak, aby dluh zaplatil. Jistě se ještě také dá jednat s věřiteli," řekl Dráb MF Dnes. Pomoci se rozhodl prý proto, že je mu líto, jak to s Fischerem po neúspěšných prezidentských volbách dopadlo. Podle Mladí fronty Dnes dluží Fischer sedm až osm milionů korun.

O dluhu Jana Fischera čtěte zde:

Minulý týden Fischer oznámil, že dluh za něj zaplatí pražský podnikatel Tamir Winterstein. Ukázalo se ale, že Winterstein chce sice Fischerovi pomoci situaci řešit, ale ne finančně. Dluh odmítl zaplatit také největší sponzor Fischerovy předvolební kampaně, miliardář Tomáš Chrenek. Fischer je momentálně na dovolené v USA, kde se také s Drábem sešel.

Lidovky.cz, ČTK

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.