Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Špotáková dala Železnému k narozeninám dort

Česko

OSTRAVA Dvoupatrový dort obdržel ředitel mítinku Zlatá tretra Ostrava Jan Železný od pokračovatelky české oštěpařské tradice Barbory Špotákové.

Příčina? Slavný atlet včera slavil 43. narozeniny. „A já tobě přeju, abys ve středu hodila tak daleko, jak si přeješ sama,“ pravil překvapený Železný.

Takové přání bylo na místě. Olympijská vítězka a světová rekordmanka totiž dnes od 19.05 hodin opět zkříží zbraně s Ruskou Marií Abakumovovou a Němkou Christinou Obergföllovou.

Tedy se soupeřkami, které loni v Pekingu stály na medailových stupních pod ní. A také s další Němkou Steffi Neriusovou, která skončila v Pekingu pátá a letošní sezonu označila za svou poslední.

„Pořád mě pobolívá achilovka, ale po krátkém soustředění v Nymburce jsem na tom dobře. Všechny tři letošní závody mi vyšly, sama cítím, že jsem na dobré cestě,“ pokývala hlavou Špotáková, letošní světová dvojka o 17 cm za Obergföllovou. A jak by charakterizovala své největší soupeřky?

„Obergföllová je nebezpečná, vždycky může překvapit, jen se mi zdá trošku nervově labilnější. Abakumovová je velice urputná, má obrovský tah na bránu, určitě mi bude chtít oplatit porážku z Pekingu. A Neriusová? Ta hodila na 126 závodech přes 60 metrů, zdá se mi, že hodí daleko, kdykoli se jí zachce. Tedy skoro kdykoli,“ usmála se Špotáková.

Chorvatská výškařka Blanka Vlašičová potřebuje k pohodě být dobře upravená, dobré spaní a sójové mléko. A co Špotáková?

„Mě na parádění moc neužije. Ale dobrý spánek je potřeba a pro mě je důležité mít blízko přítele Lukáše, který přijede. Víc toho nepotřebuji,“ pokrčila rameny.

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK ÚDRŽBY ELEKTRO (30-40.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč