Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Špotáková slavila stříbro s tlupou

Česko

BERLÍN (od zpravodaje LN v Německu) Barbora Špotáková, která v Berlíně předala korunu oštěpařské mistryně světa Němce Steffi Neriusové, má jasno: Měla jsem tady na šampionátu nejlepší fanoušky. A právě s nimi stříbro oslavila.

Se šedesátkou kamarádů, z nichž většinu tvořili pankáči z Jablonce a hasiči z Berouna, se ze své čtvrté medaile z velké soutěže v řadě radovala až téměř do ranních hodin.

„Byli jsme kousek od jejich stanového městečka nedaleko hlavního nádraží. I v té hospodě věděli, že slavím stříbro, ten závod sledovali,“ pravila Špotáková. „Byla to perfektní noc, dalo se sedět venku v tričku. Rámus s trumpetami jsme nedělali. Už ne. To si odbyli při finále a po něm před stadionem, tam byl ten rambajs neuvěřitelnej,“ připomněla Špotáková.

„Bylo to slyšet až na tiskovku, tak jsem ji kvůli nim ukončila. Stejně jsem tam jen tak seděla, protože všechny zajímala hlavně Steffi,“ připomněla svou sedmatřicetiletou přemožitelku. „A když jsem pak za nimi přišla na stanici S-bahnu, myslela jsem, že snad vykolejí vlak, jak řádili. Skandovali: Tak jsme druhý, no a co, no a co, no a co! a spoustu dalších věcí. A ty trumpety troubily, nemělo to chybu. Pak jim ale došla energie a postupně se vytráceli, ale já jsem byla ráda. Taky nejsem nesmrtelná, ten závod trval strašně dlouho a byla jsem unavená. Ani nevím, kdy jsem se dostala do postele. A nějaké to pivo jsem samozřejmě vypila,“ řekla Špotáková.

Včera se probudila už v půl deváté. „A najednou to na mě dolehlo. Jak jsem včera byla strašně spokojená, dneska už to takové není. Najednou vidím chyby, které se staly. Prostě přišlo trochu rozčarování. Ale pak jsem si začala číst esemesky a ty mi spravily náladu.

Tohle ještě nezažila Potom si ještě vzpomněla na svoje příznivce, kteří neváhali a přijeli ji podporovat až do Berlína.

„Tohle jsem ještě nikdy nezažila, aby mě při závodě povzbuzovala taková tlupa. A všimli jste si? Němci z nich byli úplně hotoví, tohle můžou znát možná z fotbalové Ligy mistrů, ale ne z atletiky! Něco podobného už při šampionátu nezažijí, mám prostě nejlepší fanoušky na světě,“ nezapomněla složit svým příznivcům poklonu.

Co plánuje Špotáková v Berlíně dál? Bude chodit fandit českým atletům. „A taky navštívím kamaráda, historika, co dělal té naší tlupě průvodce po Berlíně. Pravda, byl z nich trošku vykulený,“ usmála se.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...