Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

PŘEHLEDNĚ: Jaké jsou nejtragičtější srážky vlaků v Česku za posledních 20 let

Česko

  11:21
Středeční nehoda na Domažlicku si vyžádala dvě oběti a desítky zraněných, na místě se srazily dva vlaky. Největší počet obětí si za posledních dvacet let vyžádala nehoda ve Studénce na Novojičínsku v roce 2008.

8mrtvých, 90 zraněných

8. srpna 2008 Ve Studénce na Novojičínsku narazil vlak EuroCity Comenius jedoucí z Krakova do Prahy do spadlé části mostní konstrukce; neštěstí si vyžádalo osm mrtvých a na 90 zraněných.

5mrtvých, 8 zraněných

9. prosince 2004 Při srážce rychlíku s vojenským nákladním autem Tatra na železničním přejezduu Vrahovic na předměstí Prostějova zahynulo pět vojáků a dalších osm lidí bylo zraněno.

Při střetu vlaků u Domažlic zemřeli oba strojvůdci a jedna cestující

4mrtví, 4 těžce zranění

4. dubna 2003 Čtyři mrtvé a čtyři těžce zraněné si vyžádala srážka autobusu MHD s vlakem na železničním přejezdu v královéhradecké čtvrti Březhrad.

4mrtví

14. července 2019 Při srážce osobního vozu s vlakem na železničním přejezdu v Černožicích na Královéhradecku zemřeli čtyři lidé, kteří cestovali v autě - dva dospělí a jejich dvě děti.

3mrtví

15. listopadu 2001 Tři lidé zahynuli na železničním přejezdu u Jaroměře na Náchodsku; automobil se dvěma mladíky a jednou dívkou vjel na nechráněný přejezd ve chvíli, kdy tudy projížděl motorový vlak.

3mrtví

7. června 2003 Rodiče s patnáctiletou dcerou zahynuli při srážce motorového vlaku s osobním automobilem na železničním přejezdu u Hlinska na Kroměřížsku.

3mrtví, 1 těžce raněný

27. července 2003 Srážka osobního automobilu s vlakem na železničním přejezdu ve Zlíně si vyžádala tři lidské životy; dva lidé zemřeli na místě, třetí po převozu do nemocnice; jedna spolujezdkyně utrpěla těžká zranění

3mrtví

14. července 2004 Na chráněném železničním přejezdu mezi obcemi Vlkoš a Troubky na Přerovsku se srazilo auto s osobním vlakem; zemřeli tři cestující v automobilu.

3mrtví, 2 zranění

10. září 2004 Tři muži zemřeli při srážce osobního auta a rychlíku na železničním přejezdu v Kunovicích na Uherskohradišťsku; další dva muži se zranili.

3mrtví

2. listopadu 2007 Tři lidé zemřeli při srážce vlaku s autem, které se u zastávky Mělník Mlažice střetlo s rychlíkem.

3mrtví

6. července 2010 Tři muži zahynuli na železničním přejezdu s výstražnou signalizací poblíž Dobešic na Písecku, kde se rychlík srazil s osobním autem.

3mrtví

22. července 2015 Na přejezdu ve Studénce narazilo Pendolino do kamionu, který vjel na koleje v okamžiku, kdy již svítila červená světla; dva lidé zemřeli na místě, jeden člověk v nemocnici

3mrtví, 1 těžce raněný

4. prosince 2015 Při srážce vlaku s osobním autem u obce Raná na Chrudimsku zemřeli tři lidé z automobilu, čtvrtý pasažér byl těžce raněn.

3mrtví

20. ledna 2017 Tři lidé zemřeli při střetu osobního auta a vlaku na železničním přejezdu ve Vejprnicích na Plzeňsku.

Strojvedoucí, kteří nerespektují návěstidla, čeká vyhazov, varuje Havlíček

2mrtví

16. března 2003 Srážku s rychlíkem v Ústí nad Orlicí nepřežili dva mladí lidé, kteří šli po kolejích.

2mrtví, 29 zraněných

22. července 2004 Čelní srážka dvou osobních vlaků u obce Blanice na Strakonicku si vyžádal dva mrtvé a 29 zraněných.

2mrtví, 24 zraněných

7. července 2020 Dva mrtvé a 24 zraněných si vyžádala čelní srážka dvou osobních vlaků u obce Pernink na Karlovarsku; nehodu způsobil jeden ze strojvůdců, který ve stanici nepočkal na příjezd vlaku z protisměru.

PŘEHLEDNĚ: Největší srážky vlaků v Česku za posledních deset let

118mrtvých (1960)

 Dosud největší neštěstí na železnici v českých zemích zapříčinila srážka osobního vlaku taženého parní lokomotivou s plně obsazeným motorovým vlakem u obce Stéblová na Pardubicku, která si v listopadu 1960 vyžádala 118 obětí.

Autoři: ,

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat